Európa győzött Splitben

Split 2010Nagy futókedv Budapesten  -  Eredmények

Vasárnap a Kontinentális Kupán az európai atléták megfordították a az első napi sorrendet. A barcelonai EB után közel optimális összeállításban rajthoz állt közös férfi és női válogatott a szombati öt győzelem után a második napi hét első hellyel biztosan szerezte meg a rangos trófeát.

A befejező versenynapon a földrész csapatából a legjobb eredmény az olimpiai- , világ- és Európa bajnok norvég gerelyhajító Andreas Thorkildsen nevéhez fűződik/89,26 m. Kiváló eredménnyel győzött a házigazdák magasugrója Blanka Vlasic/205 cm.

Színvonalas küzdelemben előzte meg a rúdugrás pekingi és berlini bajnoka Steven Hooker/595 cm a barcelonai bajnok francia Renaud Lavillanie –t/590 cm. Végeredmény: 1. Európa 429 p. – 2. Amerika 419,5 p. – 3. Afrika 292 p. – 4. Ázsia és Oceánia 286,5 pont. (ML)

Eredmények

Vlasic és Thorkildsen,az európai csapatkapitányok

Papp Krisztina és Tóth László volt a leggyorsabb A rendező Budapest Sportiroda több mint tízezer futót regisztrált a 25.Nike Budapest Félmaraton verseny távjain. A Kiss Dániel EB bronzérmes gátfutó indította félmaraton mezőnyből leghamarabb Tóth László ért vissza a célba/64:38 p.

"Mindenképpen egyéni csúcsot akartam futni" – mondta a futás után. "Az ötödik kilométernél le tudtam rázni Erkolo Ashenafit, és bár úgy a tizedik - tizennegyedik kilométernél volt egy-egy holtpont, motivált, hogy meg lehet az egyéni csúcs. Tudtam, hogy képes vagyok rá" - értékelte győzelmét a pécsi atléta.

Papp Krisztina - EB 2010

A nőknél valamivel szorosabb volt a verseny. A tizedik kilométer környékén  Staicu Simona utolérte a rajt óta vezető Papp Krisztinát,  de a táv végére az UTE futója biztos előnyre tett szert és nyert/73:13 p.

"- Felkészülésnek, tesztversenynek szántam a Nike Budapest Félmaratont, ami nagyon jól sikerült. Egy ideig együtt futottam Simonával, aztán elmentem tőle. Készülök az őszi versenyekre." - mondta az idei EB 10000 méteres döntőse. (futanet.hu alapján)

fotó: EAA, Zádor P.