Hét első hely Celjében

Csapatban második a magyar utánpótlás válogatott  –  Eredmények

Márton Anita - EB 2010A szlovéniai Celjében megrendezett Csehország/361,5 p. – Magyarország/233,5 p. – Szlovénia/174 p. utánpótlás/u23 válogatott viadalon mindkét csapatunk a második helyen végzett.A megszerzett hét első hely közül a férfiak öt, a nők – Márton Anita duplázásával: diszkosz/56,62 egyéni csúcs!; súly/17,10 m – két győzelemmel járultak hozzá a végeredményhez.

Kalapácsban a pénteken még szombathelyen versenyző Hudi Ákos/70,98 és Petrovszki Tibor/68,26 m kettős győzelmet aratott; Seres András négyszer is ötven méter felett dobva végzett az első helyen diszkoszvetésben/52,08 m.

400 gáton és síkon magyar futósikernek örülhetett a csapat. Az előbbiben Koroknai Tibor egyéni csúccsal/52,25 mp – az utóbbiban Kovács Zoltán meggyőző előnnyel/47,90 mp ért győztesként a célba. Bánhidi Bence a távolugrás első helyével gyarapította a válogatott pontszámait/736 cm.

Egyéni csúccsal volt a második legjobb gerelyhajításban Juhász Vanda/52,14 m és a harmadik helyen célba ért Dani Áron is megjavította eddigi legjobbját 3000 akadályon/9:12,93 p.

„- Szép környezetben, ragyogó időben egy nagyon jól rendezett versenyen vettünk részt – adott már hazaúton egy rövid értékelést Dornbach Ildikó  szakmai igazgató. – A hét győzelem és a négy egyéni csúcs mellett a látott küzdőképességnek is örülhettünk.

Annak ellenére, hogy az idény végéhez közeledve a csapat összeállítása különböző okok miatt nem volt egyszerű, a válogatott teljesítményét pozitívan értékelem. Atlétáink lelkesek volta, akarták a minél jobb helyezéseket. Élvezetes verseny volt.”  (ML)