Sok induló a Serdülő CSB-n

Szombathelyi és székesfehérvári sikerek – Eredmények - FOTÓK

Serdülő CSB 2010Az időjárás másodjára „engedélyezte” a serdülők csapatversenyét, a verseny alatt némileg szünetelt a „késő őszi” eső és így a körülményekhez képest elfogadható időjárásban lehetett lebonyolítani a nyárról elhalasztott versenyt.

A sok induló látványos küzdelmekkel töltötte meg a Puskás Ferenc stadion rekortánját – amelyen a fiúk versenyében 30, a lányoknál 33 szakosztály állította rajthoz atlétáit. A 15 éves felső korhatárral rendezett Sport XXI.Serdülő Csapatbajnokságon a duplázásokkal együtt 651 egyéni indulást dokumentál a jegyzőkönyv, kiegészülve a 45 váltó csapattal.

Legtöbben 300 méteren igyekeztek szakosztályuknak pontot szerezni (fiúk/69 – lányok/77 induló) – legkevesebben a rúdugrásban (fiúk/4 – lányok/5 ind.). Az elért eredmények minőségét értékelő táblázat alapján a fiúknál és a lányoknál is szombathelyi siker született, míg a két nem összesített győzelme Székesfehérvárra került.

Háromszáz pont feletti különbséggel nyerte a fiú pontversenyt a Delfin SE/9902 p.; második helyen a Dunakeszi VSE/9591 p; harmadikon az ARAK végzett/9489 p.

Fiú csapatok

A lányoknál több mint 2000 pont előnnyel a Dobó SE/11416 p. gyűjtötte be a csapatbajnoki győzelmet a Buda- Cash Békéscsaba/9078 p; és az itt is bronzérmes ARAK előtt/8805 p.

Az összesített végeredmény szorosabb volt. Az ARAK végzett a első helyen/18298 ponttal. A további élmezőny: 2. Buda-Cash Békéscsaba/18189 p.-3.Delfin SE/17748 p.-4. Zalaszám-ZAC/17434 p.-5.Dobó SE/16849 p.- 6. Honvéd SE 16618 pont.

Leány csapatok a dobogó mögött

A győztes csapatok szakvezetői mondták:

Lengyák György/ Delfin SE: - Erős a ’95-ös évfolyamunk, ha nem gátol minket néhány sérülés, akkor az összetett győzelmünk sem lett volna meglepetés. Ebben az évben ez a korosztály hozott már számunkra szép sikereket, jól szerepeltek a váltóbajnokságon és az összetett OB-n is.

Mivel a verseny a serdülő bajnokság előtt volt, sokan álltak rajthoz – emiatt a jól rendezett verseny kicsit csúszott is– de a nagy létszámnak, a versenyzési kedvnek csak örülni kell.

Szombathelyi vezetők

Németh Zsolt/ Dobó SE: - Az utóbbi másfél évben már ötven fölé emelkedett szakosztályi létszámunk, amelyben jelentős számban vannak serdülők. Sikerült közülük egy erős leány csoportot összehozni, akik közül többen eredményeiket tekintve korcsoportjuk világszintjén vannak. Ők idén már az egyéni versenyeken is jól szerepeltek.

A döntő érdem a bátyámé, Németh Lászlóé. Ö „szedi össze” a gyerekeket és foglalkozik sokukkal. Először indultunk a CSB-n, tetszik a verseny, mert felméri a szakosztályokban folyó szakági munkákat.

ARAKTölgyesi Előd

Tölgyesi Előd/ ARAK: - Megnéztük, melyek a pontban a legerősebb versenyszámok és hogy mi melyikben vagyunk jók. Ahol a kettő találkozott, azokra a számokra neveztünk. A 13 rajthoz állás miatt hat 100-as és hét 300-as futót neveztünk - mind a fiúknál, mind a lányoknál. És így nem volt nehéz a 4x100-as váltót sem összeállítani.

Szüksége van ennek a korosztálynak a csapatversenyre! Segít, hogy a szakosztályok nagyobb mozgástérrel állíthatják össze csapatukat. Nekünk most van lehetőségünk meríteni, ezt a mennyiségi mutatóink is alátámasztják. Tudtunk válogatni az eseményre. (ML)