Hírek a sportvezetés világából

A Schulek házaspár elismerése – Szingapúri szereplés – Bay Béla program – MOB elnök választás – Dr.Schmitt Pál a sport szerepéről

Gróf Széchenyi István  születésnapján  rangos elismerésben részesült Dr.Schulek Ágoston, a MASZ örökös tiszteletbeli elnöke és felesége Edith asszony. A Magyar Tudományos Akadémia épületében tartott emlékülésen a Széchenyi Társaságtól  közéleti tevékenységükért, kiemelten a TF Esték 18 éve tartó sorozatáért mindketten a Széchenyi Társaság Díját vehették át.

A gróf Széchenyi István szobrának koszorúzásával kezdődött megemlékezés után az MTA Felolvasó termében a Legnagyobb Magyar életútja, az idei évben tartott ünnepi események rövid ismertetése után, -  munkásságuk méltatását követően -, hat elismerést nyújtott át a Széchenyi Társaság.

A díjazott Schulek házaspárA Széchenyi csoport Budapesten

A Schulek házaspárral együtt díjat kapott Duray Miklós ; Dr. Szilágyi László és Dr. Fodor Zsuzsanna; Dr.Csermely Péter; Éhn József és Dr.Rubovszky András. (ML)

A díjazottak csoportja Schmittné Makray Katalinnal

A MOB legutóbbi elnökségi ülése elfogadta a szingapúri ifjúsági olimpiáról készült beszámolót, amely megállapította: a magyar csapat rendkívül sikeresen szerepelt, hiszen az éremtáblázaton az első tíz közé került, kilenc sportágban szerzett érmet, tizenháromban pontot, és a csapat tagjainak több mint fele az első hat között végzett.

Elhangzott, az ifjú tehetségek elsősorban a riói olimpiára érhetnek be, bár néhányuk már Londonban is okozhat meglepetést. Mindenesetre Schmitt Pál javaslatára külön program készül majd a játékokon sikeresen szerepelt ifjú kiválóságok további menedzselésére.

Az ifjúsági olimpiáról szóló beszámolót itt olvasható

Szingapur 2010Ifi olimpiai eskü 2010

Kibővült az edzők munkájának elősegítését célzó Bay Béla-program is: az eddigi ötven szakember mellett további ötvenen kapnak havi ösztöndíjat a MOB jóvoltából – az elnökség elfogadta a szövetségekkel korábban egyeztetett névsort.

Az elnökség szintén áldását adta a kormányzattól kapott 700 milliós rendkívüli póttámogatás felosztására, ugyanakkor ismét megerősítették azt az alapelvet, hogy 2011-től az éremszerzésre leginkább esélyes 40-50 sportoló még inkább kiemelt bánásmódban részesüljön.

A Bay Béla programban támogatott edzők

Elnökségi ülés - 2010.09.17.

A Magyar Olimpiai Bizottság elnökségi ülése egyedi volt, mint Molnár Zoltán főtitkár bevezetőjében elmondta: első ízben fordult elő, hogy hivatalban lévő köztársasági elnök vesz részt a testület munkájában.Schmitt Pál röviden megköszönte az olimpiai mozgalom támogatását, mint mondta, az egész élete úgy alakult, hogy mindig egy csapat segítette az eredményei elérésében, akár az olimpiai bajnoki címről, nagyköveti posztról vagy a MOB elnöki tisztségéről volt szó. „Elnökként minden küzdelmem, minden győzelmem és minden vereségem segített abban, hogy az ország első polgárává lehettem: a küzdelem erősített, a győzelem önbizalmat adott, a vereség tanulságokkal szolgált“ – mondta Schmitt Pál.

A MOB elnöksége úgy döntött, hogy november 20-ra írja ki az elnökválasztó közgyűlést – amelynek napirendjén több más fontos téma is szerepel. Így például az olimpiai mozgalom új jogosítványainak alapszabályba illesztése is, hiszen a MOB sorban kapja vissza a korábban elvett döntési jogait, többek között az olimpiai felkészülésre juttatandó támogatások elosztásáról, illetve a Gerevich-ösztöndíjak folyósításáról.

Schmitt Pál leköszönt MOB elnöki pozíciójáról

Dr.Schmitt Pál, a Magyar Köztársaság elnöke New Yorkban, hivatalos látogatásának első napján részt vett a mintegy 140 állam és kormányfő részvételével a szegénység leküzdésére elfogadott fejlesztési célokról rendezett ENSZ konferencia megnyitóján  és előadást tartott a rendezvényhez kapcsolódó „Sport a fejlődésért”  tartott kerekasztal konferencián.

„-A sport komoly értékrendre nevel, melynek alappillérei például az igazságosság, egyenjogúság, egyenértékűség, erőszak-ellenesség, rasszizmus-ellenesség, tisztelet, etikusság, s mindezek együttesen megalapozhatnának egy olyan robbanás-szerűen fejlődő 21. századot, melyben gyermekek milliói játszanának együtt az etikus sport jegyében.”

Magyarország köztársasági elnöke felhívta a figyelmet arra is, hogy a sport ugyanolyan fontos az iskolás gyermekek oktatásában, mint a matematika, tudomány, idegen nyelvek – ha nem a legfontosabb, hiszen ép testben ép lélek, s anélkül a szellemi fejlődés is sokkal lassabb, nehézkesebb. (mob.hu alapján)

Dr.Schmitt Pál New Yorkban

Schmitt Pál New Yorkban

fotó: ML, mob.hu

 

Back to Top
 
 

Közösségi oldalaink:




© 2024 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.