Kálovics ezüst Bolzanoban

Kálovics Anikó az élen 05 VBRangos olimpiai mezőnyben sikeresen zárta az évet 2008. legjobb női atlétája, Kálovics Anikó. A Zalaszám ZAC távfutója a hagyományos szilveszteri utcai futóversenyen az idei olimpiai bajnok Samitova-Galkina Gulnara (RUS/3000 akadály) mögött a második helyen ért célba ( 5 km/16:07,5) - megelőzve a pekingi 5000 méteres döntőben negyedik Sylvia Kibetet ( KEN) . Az Olaszországban élő Varga Judit a 12. helyezést szerezte meg.
A  BOclassic szilveszteri futás  férfi 10 kilométeres versenyszámát a szintén olimpiai döntős, 5000 méteren bronzérmes  és idei WAF győztes kenyai Edwin Soi  nyerte (28:55,5). Második helyen a brüsszeli mezei Európa bajnok Szergej Lebid (UKR) érkezett célba.
Az ausztriai Puerbachban rendezett hasonló futáson Papp Krisztina 5,1 km megtétele után ugyancsak a dobogó második fokára állhatott fel (16:18).