Értékes győzelmek és díjak

Jól futottak a magyarok Temesváron – Vasiak a Savaria Kupán / Fényképek

Rajt előtt TemesváronAz elmúlt vasárnap  Románia öt városában egy időben, több ezer résztvevővel utcai futóversenyt rendeztek – melynek egyik helyszíne Temesvár volt. „- A szép belvárosban, rangos nemzetközi mezőnnyel megrendezett 3600 méteres távon a Buda-Cash Békéscsaba versenyzői nagyszerű futottak – mondta Tóth Sándor, a klub vezetője.

-  A felnőtt mezőnyben Tóth László 9:15 perces idővel magabiztosan utasított maga mögé kitűnő középtávfutókat, többek között a barcelonai EB-n is eredményes Goran Nava-t, aki az1500 méter szerb csúcstartója/3:38,00. Versenyzőnk ezért a teljesítményért  a Temesvári Operaház előtt tartott eredményhirdetésen egy csodaszép autót vehetett át.”

A szakvezető további jó eredményekről is tájékoztatta a masz.hu-t, így arról, hogy ugyanebben a versenyben a jól küzdő Tábor Miklós 10:01 perces időeredménnyel negyedikként futott be.

Gregor László és a robogóTóth László és az első díj

A junior és serdülő korosztályban is első helyen végeztek a csabai atléták. Gregor László  9:58-as időeredménnyel fölényes győzelmet aratott és egy szép robogóval lett gazdagabb. A serdülők között Szigeti Balázs kiélezett küzdelemben, nagy hajrával nyerte versenyszámát/11:30 p. Ő egy nagy értékű laptopot vehetett át Temesvár főterén.

Fiatalok a dobogón

A junior hölgyek mezőnyében, legfiatalabbként Váczi Lili 12:31 perces idővel a 6. legjobbként ért célba. (BCS infó). A felnőtt nők versenyében a MISI SC atlétája Staicu Simona másodikként ért célba, a pécsi Kácser Zita az ötödik helyet szerezte meg.

Eredmények

Futásra várva

.............................................................

Az u16-os hármas viadal előtt nem sokkal a 39. Savaria Kupa  régiók közötti nemzetközi atlétikai versenynek adott otthont Maribor.

„- A versenyt mind a fiúknál, mind a lányoknál a sok korosztályos válogatottal felálló Szlovénia nyerte Zágráb régió csapata előtt - tájékoztatta a honlapot Lengyák György, a csapat edzője. - Vas megye, a Steier tartományt megelőzve harmadik helyen végzett.

Juhász Lilla / Maribor 2010A váltó / Maribor 2010

Fiataljaink közül figyelemre méltó egyéni csúcsot ért el 100 m gáton Juhász Lilla/ 14,23 mp, a serdülő Bognár Dániel 100 méteren/11,61 mp. és a meghívásosként indult Kása Tibor 400-on / 48,51mp.A  két serdülő és két ifjúsági versenyzővel felálló vasi  leányok (Tóth Bettina, Horváth Martina, Osztrosics Petra, Juhász Lilla)  4x100 méteren meglepetés győzelmet arattak.”