Versenyben a legjobbakkal

Tóth László jó sorozata

Világsztárokkal vette fel a versenyt Tóth László a szerb fővárosban levő Kalemedgan erőd körül rendezett versenyen. Olyan klasszis futók társaságában rajtolt a belgrádi 6 kilométeres cross távon, mint az olimpiai ezüstérmes Eliud Kipchoge, vagy  a világbajnok Saif Saaeed Shaheen.

A Buda-Cash Békéscsaba atlétája nem ijedt meg a nagy nevektől, végig versenyben a vezetőkkel, legjobb európaiként a  hatodik helyen ért célba/16:59 p. Győzött a kenyai Josphat Menjo /16:53 p. A kiváló színesbőrű futók mögött az ötödik  új-zélandi Jake Robertson/16:57 közvetlenül a csabai atléta előtt futott be. A versenyen szintén indult Bene Barna a 12. beérkező volt.

A szakosztály információi szerint Tóth László az elmúlt időszakban Szerbiában nyert még két versenyen és a csehországi Uherske Hradistében is kiváló eredménnyel győzött egy 10km-es utcai futáson/ 28:34 – pályacsúcs. (BCS infó)

A belgrádi élmezőny 2010 / f: globerunner.org