Kálovics Anikó harmadik Portsmouthban

Papp Krisztina is a legjobbak között - EREDMÉNYEK

A nemzetközi szövetség legmagasabb szintű utcai futó sorozatába tartozó (IAAF Gold Label Road Races)  Portsmouth-i  BUPA Great South Run 10 mérföldes versenyében két magyar atlétanő állt rajthoz és mindketten az élmezőnyben értek célba.

Kálovics Anikó 53;01 perces idővel  a kenyai Grace Momanyi/ 52;03 és a brit Freya Murray/ 52;27 mögött a harmadik legjobb volt a versenyen. Papp Krisztina az erős mezőnyben a hetedik helyezést szerezte meg/54;01 p. A férfiaknál szintén kenyai siker született a verseny csúccsal győztes Joseph Ebuya/45;16 p. személyében.

„- A verseny kiváló felvezetés volt Anikó számára a jövő heti frankfurti maraton előtt – mondta a mostani szép sikerről is hírt adó Babinyecz József menedzser.(ML)