A legjobbakKovács Leila és Lengyel Roland kapta a díjat

Szép hagyomány, hogy a Csongrád megyei Atlétikai Szövetség minden év végén díjazza legjobb utánpótlás atlétáit. A

z idei ünnepség bevezetőjében Guba Pálné, a szövetség titkára köszöntötte a szép számmal összegyűlt egykori és aktív sportolókat, edzőket, és értékelte a 2010-es esztendőt.

A díjak átadásakor az Antal Andor és felesége által alapított vándordíjat vehette át a Legjobb utánpótlás korú női és férfi atléta:

Kovács Leila a  K’art-Hódiák SE versenyzőnője az idén négy országos bajnoki címet szerzett (gerelyhajítás, diszkoszvetés, ötpróba egyéni), tagja volt az U16-os válogatottnak, és meghívást kapott a Héraklész tehetséggondozó programba.

Megkapta a Magyar Köztársaság jó tanulója-jó sportolója címet is.

A női legjobb

Lengyel Roland a Szegedi Lelkesedés fiatal sprintere az idei évben is több bajnokságot nyert, és tagja volt az  U20-as magyar válogatottnak. A tehetséges atléta immáron negyedik alkalommal vihette haza a kupát.

A serleg mellé dr. Csényi József, a megyei szövetség elnöke egy-egy Adidas táskát is átadott a legjobbaknak.

A férfi legjobb

Második helyezettek: Krucsai Zsanett a K’Art-Hódiák SE  háromszoros korosztályos bajnoka  többpróba, távolugrás,100m gát), U16 és U18-as válogatott, tagja a Héraklész- programnak. Losonczi Gábor K’Art-Hódiák SE, aki szintén három bajnoki címet szerzett, távolugrásban diákolimpiai csúcstartó. U16- és U18-as válogatott, a Héraklész program tagja. A díjakat a Senior Atlétikai Klub ajánlotta fel.

Harmadik helyezést ért el Iványi Anna  K’Art-Hódiák SE,  országos ifjúsági bajnok gerelyhajításban, meghívottja a Héraklész programnak, és Szelepcsényi Zsolt Titán SE, 3000m akadályfutás bronzérmese, szintén a Héraklész-program tagja.

Héjja Antal

Héjja Antal /K’Art-Hódiák SE  és Fóris László /Szegedi Lelkesedés SK – a bajnokok edzői is elismerésben részesültek.

Fóris László

A szövetség főtitkára beszédében köszönetét fejezte ki a megyei Önkormányzatnak, Szeged Megyei jogú Város Sportbizottságának, a Senior Atlétikai Klubnak, dr. Kovács Kálmánnak és Nagy Lászlónak, és minden önkéntesnek, akik az év folyamán segítségükkel, munkájukkal támogatták a szövetség versenyeit és rendezvényeit. Az est vacsorával zárult. (Kovácsné Tóth Mária írása alapján)