Szabó Sándor nyolcadik a junior mezei EB-n!

Szerhij Lebid kilencedszer is győzött a felnőtteknél - Eredmények

Szabó Sándor a mezei OB-nAz Albufeirában megrendezett 17. Mezei futó Európa bajnokság junior versenyszámában kiváló eredményt ért el a tatabányai Szabó Sándor.

A szám idei bajnoka végig az élbolyban futva, jó hajrával a nyolcadik helyen ért célba. „- A rajtnál kicsit beragadtam, nagy volt a tolakodás – kezdte a rövid interjút Reichnach Ferenc tanítványa.

-  Ahogy kifordultunk az egyenesbe, rögtön felfutottam és tudtam tartani magam az elejével.Távközben is elöl helyezkedtem és mentem az éllel. A végére egy kicsit elfáradtam, de nagyon boldog vagyok a helyezésemmel.

A jó hangulatú versenyen az időjárás is kiválóan alkalmas volt  a futásra.”

„- Nem rohantak az elején, nem az volt, mint a korábbi időszakokban, hogy nagyon erősen elkezdik – vette át a szót Németh Gyula csapatvezető. – Egy kemény  150 méter után volt egy kanyar, utána visszaálltak. Szabó Sanyi  fantasztikusan futott,  az első méterektől kezdve az élbolyban volt.

A pálya nem volt vészesen nehéz, de azért keményen kellett dolgozni rajta. Igazából a versenyzőkben levő munka dominált, a homokos részek miatt a gyors emberek nem nagyon tudtak érvényesülni.”

A juniorok a népligeti OB-n

A 104 egyéni / 17 csapat induló között a mieink – Belgium mögött egy ponttal lemaradva – csapatban a kilencedik helyet érték el. A magyar juniorok a táv harmadik harmadában jól küzdve érték el a figyelemre méltó helyezést/156 p.Ffi junior 6170 m/ 8. Szabó Sándor 18:23 - 40. Gregor László 19:05 - 48. Szalai Benjamin 19:10 – 60. Csere Gáspár 19:18 / 90. Szaniszló Barna 20:16 p. - A fiatalok teljesítménye a jövőre nézve bíztató, számukra a mostani verseny jelentős felkészülési állomás volt a 2012-es budapesti/szentendrei mezei EB – re.

A felnőtteknél az eddigi mezei EB-k kiemelkedő futója, az ukrán Szerhíj Lebid – aki az összes kontinens bajnokságon rajthoz állt! - kilencedik bajnoki címét szerezte meg Albufeirában. A hölgyeknél a házigazdák barcelonai tízezres bronzérmese, Jessica Augusto volt a legjobb. A versenyről hétfőn, dec,13.-án 8,35 h-tól ad összefoglalót az Eurosport TV csatorna. (ML)