Hírek versenyekről

Maratonisták mondták / Szabó Barbara elismerése / Liu Xiang jó futása - video

* Egy héttel ezelőtt a VEDAC két atlétája, Kovács Tamás  és Nagy Mónika  Reggio Emiliában egyéni csúcsot futott maratonon és mindketten a második helyen végeztek. Hazaérkezve a részletekről többet is  megtudott a masz.hu.

Kovács Tamás - 2;16:07 "- Célomat sikerült elérni, elégedett vagyok a versennyel. Ami az időeredményt illeti, jövőre szeretnék olimpiai szintet teljesíteni és részt venni a londoni játékokon. Érzem, hogy még ennél is több van bennem.

25 km után én irányítottam a versenyt, sokat vezettem, talán ezért is veszítettem, de az elért időeredmény kárpótol.”

Kovács Tamás a dobogó második fokán

Az idei 5000 méteres bajnok a 29 éves marokkói Taofique El Barhoumi/ 2:15:55 mögött szoros másodikként érkezett a célba, megelőzve a kenyai Biwott-ot/ 2:19:48. A magyar futó versenyének első fele közel két perccel volt lassúbb (1:09:02/1:07:05), mint a második – ami a jövőre nézve a szakemberek szerint még jelentős tartalékokra utal.

A 30 km-es részidő 1:37:49 volt, ekkor a 27 éves futó az élre állt és nyomában a későbbi győztes marokkói versenyzővel fokozatosan leszakították az ellenfeleket, elfutottak a mezőnytől. 39 km-nél a hosszú ideig vezető Kováccsal szemben a marokkóinak sikerült 60 m előnyre szert tenni, és a végén feltámadó, a közönség biztatását is élvező magyar futó előtt ezt sikerült megtartania a célig.

A versenyző edzője, Szemán János - aki a pályán követte az eseményeket és segítette versenyzőjét, elégedetten értékelte a futást: "- Éreztem, hogy Tamás jó lesz. Sikerült kikezelni kora tavaszi sérülését, kicsit később jött formába, a rövidebb távú utcai versenyeken sokat versenyzett, többet meg is nyert vagy erős mezőnyökben jó helyeken jött be.

Stabil félmaratonjai előre vetítették egy jó maraton lehetőségét. Büszke vagyok, hogy tanítványom túlszárnyalta az én eredményemet. Jövőre nagy terveink vannak."

Nagy Mónika Reggio Emiliában - 2010Kovács Tamás a verseny után

A női versenyben, - amelyben korábban az olimpikon Kovács Ida kétszer is győzni tudott - a fiatal Nagy Mónika, Kovács Tamáshoz hasonlóan második versenyét teljesítette ezen a távon. A veszprémi atlétanő egyéni legjobbjával az ezüstérmes helyet szerezte meg a rutinos olasz Ilaria Bianchi/2;40:23 mögött, megelőzve a versenycsúcsot is tartó Stefania Benedettit/2;46:49.

Nagy Mónika - 2;45:29 „- Szerettem volna még jobb időt futni, de hosszan tartó őszi betegségem nagyon akadályozott a felkészülésben, remélem jövőre nem így lesz.....Több edzéssel ennél biztosan jobbat is fogok futni".

A kiválóan megrendezett versenyen Kis Áron  a tízedik/ 2:30:28, a nyíregyházi szenior EB maratoni futó ezüstérmese Eső András  pedig a tizenkettedik helyen végzett/ 2:34:01 - a maratoni távon közel 2500-an indultak. (KHL)

Nagy Mónika a dobogón

* Az Egyesült Államok-beli  Western State egyetemen tanuló Szabó Barbara kapta az RMAC Field Athlete of the Week / a Hét ügyességi atlétája címet a régióban

– jelentették be azután, hogy egy kaliforniai idénynyitó fedett pályás versenyen - alapozás közben - 177 cm-es eredménnyel győzött és egyetemének csúcsával kvalifikálta magát a nemzeti/national  bajnokságra.( SZI)

Bővebben     .      Eredmények

.

* A november végi Ázsia Játékok atlétika versenyén kiemelkedett   Liu Xiang, aki olimpiai formában versenyezve 13.09 mp idővel magabiztosan nyerte a 110 méteres gátfutást.

A sokáig sérüléssel bajlódó Liu futása az  itt látható  videón megtekinthető.(atlétikamagazin.hu)