Bene Barna Bécsben is győzött

Deák Nagy Marcell: junior csúcs – Baji Balázs: ezüstérem / Eredmények - FOTÓK

Deák Nagy Marcell a célban - Bécs 2011 Bene Barna - Bécs 2011

A rendezők adatai szerint 33 országból több mint hétszázan álltak rajthoz a bécsi Ferry Dusika csarnokban hatodik alkalommal megrendezett Vienna Indoor Classic  gálán. A nagy létszámú versenyen több magyar atléta elindult, közülük 16-an a legjobb nyolc között végeztek.

A négy dobogós helyezés élére a jól helyezkedő és a versennyel végig jó kontaktust tartóBene Barna 1500 méteren két napon belül elért második győzelme kívánkozik /3:43,37 p.

„ - A pozsonyi, meg a mai győzelemnek nagyon örülök, de igazság szerint még inkább örültem volna az EB szintnek  – mondta a pécsiek többszörös utánpótlás Európa bajnoka. -   Az, hogy első voltam mindkét versenyen, fejben sokat segít és innentől már rá lehet menni a szintre. Az elmúlt évem a fedett szezonra nem segítette a jó felkészülést , mivel tavaly egész nyáron és ősszel sérülésekkel bajlódtam. Így nagyon hiányos alapról kezdtem a munkát.

1500 m - Bécs 2011

A mezei OB első hely azonban segített, hogy valamilyen sikerélménnyel fejezzem be az évet. Így álltam neki fedett pályázni. Számomra a mai verseny egyik kulcs momentuma volt, hogy „talpon maradtam”, a sok induló miatt és a szűk pályán nem estem el, mint ahogy egyik társam sajnos így járt. Bevallom, távközben nem mindig éreztem, hogy ezt az 1500-at meg lehet nyerni.

Az utolsó egyenesbe terveztem csak a hajrát, de miután jöttek, muszáj volt hamarabb, annak ellenére, hogy nem voltam biztos a hajrámban. A célegyenesben nagyon a „ maxon” voltam már, de még egy hangyányi erőm volt. Vasárnap a Syma csarnokban megpróbálom megfutni a szintet, a veszprémiek Ígértek ehhez segítséget.”

A célegyenesbenA hajrá Bécsben - 2011 Bene Barna

Jó mezőny gyűlt össze a férfiak 60 méteres gátfutásában, ahol az egyéni csúcsot futó Baji Balázs kiválóan helyt állt, igen szoros versenyben ért célba másodikként/ 7,78 mp.„  - Már az első futásom jól sikerült. Egy laza futásból  beállítottam az egyéni csúcsomat(7,82 )és másodikként kerültem tovább – elevenítette fel a versenyt a 22 éves atléta.

-  Sajnos egy negyedórát csúszott a döntő rajtja, de ez nem zökkentett ki.  Úgy álltam a rajtgép mögé, hogy jól érzem magam, - habár egy kis feszültség volt bennem, szoknom kell az ilyen mezőnyt. Futás közben a ritmusom lehetett volna jobb, rugdostam a gátakat, de így is egy nyolcvanon belüli egyéni csúcs született.  Hétvégén indulok Budapesten, és nagy valószínűséggel a MASZ nemzetközi versenyén, szeretnék kijutni a fedett EB-re.”

Baji Balázs a döntőben - 2011 Bécs

A kora délután kezdődött gála első száma már szép magyar sikert, kiemelkedő időt hozott. A 400 méter második futamában induló Deák Nagy Marcell látványos küzdelemben, egy századdal vetélytársa mögött  - saját eredményét megjavítva országos fedett pályás junior csúcsot futott/47,01 mp (régi: 47,08-2010) és ezzel az összesítésben a  harmadik legjobb volt.

„- Amikor visszalőtték a rajtot, kicsit izgultam – emlékezett a futásra a monctoni  junior VB ezüstérmese. -  Reméltem, hogy a négy induló közül nem én ugrottam ki. Az első 200-at sikerült jól elkezdeni, a bevágásnál mellém jött a német fiú, de tudtam, hogy nem szabad beengednem, mert akkor nekem kell kerülnöm.

A cél előtt - Bécs 2011 Deák Nagy Marcell

Próbáltam végig tartani, a végére azonban „elfogytam” az első versenyre, de jó futás volt. Nagyon örülök, hogy a fedett legjobbammal kezdtem az idényemet.  Jó futás reményében jöttem Bécsbe, de Ákos bá (Benkő Ákos) nem mondott semmi idő elvárást. Annak azért örültünk volna, ha az EB szint közelébe tudok futni  –  ez sikerült is.”

Jó helyezéseket gyűjtöttek az ugróatléták is, öten végeztek a legjobb hat között. A rúdugrók Közül Várszegi Tamás a harmadik/463;Fülöp Róbert/453  és Koppány Gabriella/373 az ötödik; Nagy Attila/443  cm a hatodik helyen végzett. A távolugrásban versenyző Babos Rita a negyedik legjobb volt/607 cm.

Petráhn Barbara - Bécs 2011Nguyen Anasztázia a döntőben - Bécs 2011

A sok futamot hozó vágtaszámokban a legjobbak között ötödikként végzett 60 méteren Nguyen Anasztázia/7,58 – ef7,55 és 200-on Turcsik Katalin /25,07 mp. Rajthoz állt 400 méteren Petráhn Barbara, aki hatodik legjobbként fejezte be a két kört/54,82  – hasonló helyezést ért el a 60 gát döntőjében a debreceni Kerekes Gréta/8,58 mp.

Kerekes Gréta - Bécs 2011Babos Rita - Bécs 2011

A további magyar döntősök között az egyik legkiegyensúlyozottabb versenyben indult az újabb egyéni csúcsot futó Kazi Tamás/1:48,71 – 7. A jó színvonalat biztosító első három futam futásonként alakította a végső sorrendet.„-  Csalódást éreztem, amikor a célban felnéztem az órára – mondta a berlini VB elődöntőse. -  De pár perccel a futás után azt kell mondanom, hogy ez is egy értékes verseny volt, újabb tapasztalattal gazdagodtam. Nyilván most az Európa bajnokság a fő cél.

Rajt - Kazi Tamás 2011 Bécs

Ott az előfutamban ehhez hasonló versenyhelyzetet kell megoldani. Erre ez egy tökéletes „gyakorlás” volt.  Helyezkedésemet felemásan tudom megítélni. Nem mentem bele felesleges kakaskodásokba, de így utólag okoskodva – annak ellenére, hogy tartottam a túl gyors kezdéstől - helyezkedhettem volna kicsit előrébb is. A hajrában az olasz és az osztrák fiú bezárt, nem tudtam előre jönni.

Ma szerettem volna ezen a jó pályán egy sokkal jobb eredményt elérni. Edzettségi állapotom jó, zavar, hogy nem sikerült jobbat futni, de végül is egy hónap múlva kell csúcsformában lenni. A legközelebbi 800 méterem Düsseldorfban lesz, ott a hírek szerint igen komoly mezőny áll majd rajthoz.”(ML)