Farkas Györgyi egyéni csúccsal ötpróba bajnok

Szabó Attila vezet az első nap után hétpróbában OB fedett összetett/ Eredmények – HUN Indoor Combined Events Ch / Result

OBfedett 5pr-2011Két éve elért legjobbját javította meg ötpróbában Farkas Györgyi a szombaton lebonyolított Országos Fedett pályás összetett bajnokságon. A Bp. Honvéd atlétája négy versenyszámban is jobb eredményt ért el, mint 2009-ben és ez a bajnoki cím mellett több mint 100 pontos egyéni csúcsot eredményezett/ 4295 pont: 8,78-175-12,66-605-2:17,83

„- Annak ellenére sikerült, hogy a magas és a súly némileg halványabb volt – mondta Bakai József  tanítványa a verseny után. - A gátnak nagyon örültem, ez 14 százados egyéni csúcs. Voltak kisebb technikai problémák, a rajt lehetett volna jobb, de azért jónak éreztem a futást.

A magasugrás még döcög, a térdműtétem miatt eddig nem nagyon erőltettük, van még mit finomítani – de azért szerettem volna legalább 178 cm-t ugrani. A súlylökéssel sem vagyok elégedett, a felmérésen már 13 méter felett löktem.

A távolnak viszont örülök, idén kevesebbet ugrottam, de a hat méter feletti kezd stabilizálódni, természetesen nagyobbat szeretnék elérni. Nyolcszázon fedett pályás egyéni csúcsot  értem el, már más minőségben tudom futni a távot. Fejben is jobban el tudom viselni, a zalakarosi edzőtábor erre is igen hatásos volt.

Farkas Györgyi -  2011

A nyárra tekintve a mostani verseny megerősített abban, hogy szabadtéren végre hatossal kezdődjön az eredményem. Fontos a VB szint is, az Universiade  is – majd ki kell sakkozni, hogy mi legyen a nyáron - habár csináltam már két hétpróbát egymáshoz közeli időpontban. De már bárcsak ez lenne a legnagyobb kérdés!”

Farkas Györgyi mögött a második helyet - és a junior bajnoki címet - jó teljesítménnyel klubtársa, a szintén Bakai tanítvány Krizsán Xénia szerezte meg/4049 p: 8,92-169-12,00-584-2:20,40. A bronzérmet – megismételve tavalyi helyezését  - a TF-es Bogár Lilla vehette át/3398 p. A címvédő Vild Olívia a bemelegítés után sérülés miatt a versenytől visszalépett.

Az ifjúsági lányok ötpróba bajnokságát  Czúth Réka/PVSK nyerte/3581 p: 9,11-175-11,12-546-2:47,75.

Célban

Jó versenyt vívnak a férfi hétpróbázók, a dobogós helyekért a tavalyi érmesek küzdenek. Négy szám után vezet az FTC színeiben versenyző Szabó Attila/3235 p: 7,10-706-14,61-199.  Őt két KSI többpróbázó követi: Kafer Levente/3040 p és Kovács Norbert/3016 p.

A meghívottként indult szerb junior VB bronzérmes Dudás Mihail az első nap 3313 pontot ért el. Folytatás vasárnap:10,25 h/ 60 gát.

Szabó Attila-2011Kafer Levente-2011Kovács Norbert-2011

Az egyéni versenyszámok közül súlylökésben javuló formában versenyzett Márton Anita/17,17 m; 800 méteren a 21 éves török középtávfutónő Aydin Merve a Bp. Bajnokságon elért eredményénél is jobbat futott /2:02,91 p.„- Farkas Györgyi nagyon jó eredményt ért el, közben is voltak jó eredményei – foglalta össze az első napot Dornbach Ildikó szakmai igazgató. - Ebből az látszik, hogy a sérüléseiből nagyon szépen visszajött és jó úton halad. Esélyessé vált olimpiai kvalifikációra. A felkészültsége az időszaknak megfelelő, ez jó tesztverseny is volt.

Dornbach Ildikó a Duna TV kamerája előtt - 2011Krizsán Xénia - 2011

Krizsán Xénia is szépen fejlődik, eredménye bíztató. Rövid időn belül beérhet a felnőtt mezőnybe. Mindkettőjüknél várható, ha egy-két technikai dolgot helyre tesznek, nagyságrendekkel fog javulni a teljesítményük. Jól dolgoztak a hétpróbázó fiúk, egy hasonló  második nap várható.” (ML)