Fedett EB a hétvégén!

A Bercy csarnok és a magyarok / Időrend  -  Honlapok  - NEVEZÉSEK

Párizs 2011Negyvenöt ország nevezett a 31.Fedett pályás Európa bajnokság versenyeire, a rendezők összesítése alapján - rekordnak számító - 630 atléta/346 ffi és 284 nő  rajthoz állása várható Párizsban. A három napos versenyre a már több világversenynek otthont adott  Bercy csarnokban  kerül sor.

A helyszín a magyar atlétika számára külön is emlékezetes, a megnyitás évében: 1985-ben itt nyerte meg Siska Xénia a fedett VB elődjének számító Fedett pályás Világjátékokon a 60 méteres gátfutást.

Az akkor elért eredménye/8,00 mp máig is országos csúcs. Ugyanezen a versenyen jó távolugró eredményeknek is örülhetett a sportág: Pálóczi Gyula ezüstérmet/794 – Szalma László negyedik helyet szerzett/785 cm.

A későbbi világversenyeken is voltak jó magyar teljesítmények a Bercy-ben : 1994-ben, a fedett EB-n Ináncsi Rita második helyen végzett ötpróbában/4775 p. - szintén élő országos csúcs; itt Bagyula István az ötödik legjobb volt rúdban/570  cm és Munkácsi Sándor a hatodik hétpróbában/5944 p.

A három évvel későbbi VB-n Szemerédi Eszter/rúd,7.- 410 cm és Ordina Tibor/hármas,8.- 16,65 cm  révén voltak döntőseink.

A küzdőtér/loc

A mostani fedett EB-n – amelyre szerdán utazik a magyar csapat -, március 4.és 6. között 26 versenyszámban avatnak bajnokot.  Az érdeklődés jelentős, a szombat-vasárnapi eseményekre a jegyek már korábban elfogytak.

A sportág hazai barátai a tél legjelentősebb atlétikai eseményét az m2 és az Eurosport csatornán mindhárom napon nyomon követhetik. (ML)

Időrend    .   Honlap/EA   .    Honlap/LOC     .    Nevezések/ffi    .    Nevezések/női