Londoni "B" szint Prágában

Sok induló Békéscsabán / Eredmények  -  Fényképek

Az IAAF top sorozatába tartozó prágai maratonin a veszprémi Kovács Tamás - decemberi kitűnő teljesítménye után/ 2;16:07 ecs - most már a szintteljesítési perióduson belül és a világszövetség által elfogadott pályán az olimpiai "B" szinten belül ért célba/2;17:43 ó.

és így esélyt kapott, hogy részt vehessen a londoni olimpián 2012-ben.  „- Nagyon nehéz verseny volt, végig egyedül futottam, a hőmérséklet messze volt az ideálistól és a prágai városi pálya sem volt teljesen sík – mondta befutás után a fáradt, de boldog magyar maratonista.

- Az edzőm is itt harcolta ki a csapatba kerülést az 1998-as budapesti Európa Bajnokságra, így én is bizakodó voltam.”

Kovács Tamás - 2010

„- Elégedett vagyok Tamással, végig nagyon kemény volt, a cseppet sem ideális körülményeket küzdőszellemével ellensúlyozta. Közel egyenletes iramot sikerült mennie.

Tanítványom optimálisabb körülmények között két perccel is jobbra lehet képes.Örülnék, ha júniusban a Csapat EB-n futhatna 10 000 m-en, ezen a távon is jó eredményeket érhet el. - mondta az edző, Szemán János, aki a cseh fővárosban kerékpárra követte az eseményeket.(KHL infó)

Eredmények

Kovács Tamás Reggio Emiliába - 2010

*

Sok induló állt rajthoz az idénynyitó Békés megye Kupa versenyen. Az érdeklődés többek között szólt a rendező Buda-Cash Békéscsaba atlétikai szakosztály négy olimpiai kerettag atlétájának:

Márton Anitának/diszkosz 56,12 !, Baji Balázsnak, Petrovszki Tibornak  és Madarász Viktóriának,  valamint a jó eredményekkel rendelkező veszprémi dobók mellett a fiatalok nagy számának.

Márton Anita diszkosszalBaji Balázs 100 méter után

„- Ennyi néző nem volt még soha a verseny több mint 40 éves történetében – nyugtázta Tóth Sándor szakosztály igazgató. -  Tömött sorokban álltak a nézők az atlétikai pálya körül.

Bizonyára egyik magyarázata ennek, hogy több versenyszámban láthatott nemzetközi szintű versenyzőt a sportszerető közönség.... Azért jöttem ki, hogy Márton Anitától autogramot kérjek... , állított meg már a kezdéskor egy csabai sportbarát.”

Gyerekek a gát felett

A fiatalok versenyeire az ország távolabbi egyesületeiből is érkeztek, Miskolcról például egy nagy autóbusszal.

Kedves színfolt volt az idősebbek számára is az aktívan működő békéscsabai Utánpótlás Központ szakágvezetője, Medovarszki János  által szervezett iskolai csapatverseny.(BCS infó alapján)