Szoros verseny Bernben, negyedik hely Belemben

Kálovics Anikó és Márton Anita külföldön / Eredmények

Mindössze egy tized (!) választotta el a győzelemtől Kálovics Anikót a Grand Prix von Bern  elnevezésű 10 mérföldes/16 093 m utcai futóversenyen! A különböző kategóriákban 28 186 indulót rajthoz állító verseny női befutója rendkívül szoros volt.

Beszámolók szerint célba érkezéskor Kálovics Anikót jelentették be győztesnek, de végül a chip-es időmérés a kenyai Monika Jepkoech/55:55,7  p. első helyét erősítette meg. A magyar futónő igy a dobogó második fokára állhatott fel/55:55,8 p. Harmadikként a japán Yuri Kano ért célba/57:25,0 p. (infó: Babinyecz J.)

Eredmények

Márton Anita május 15.-én, vasárnap a brazíliai Belemben versenyzett, és 17,66 méteres eredménnyel a súlylökés negyedik helyét szerezte meg. (BJ info)