Hatodik helyen az első osztályban

Csapat EB Izmír – 2011 / Eredmények, nyilatkozatok, értékelés  -  FÉNYKÉPEK

Hatalmas török ünneppel ért végett a 2011. évi I.osztályú Csapat EB Izmírben. A rendezők évek óta erősödő atlétikája átlépett egy határt, jövőre a Szuper ligában versenyezhet, együtt a további két feljutóval, Görögországgal és Norvégiával.

Kazi Tamás a hajrábanFazekas Róbert a bemutatásnál

A magyar válogatott is jó érzéssel gondolhat vissza a forró izmíri napokra. Válogatottunk megőrizve helyét az első osztály erős középmezőnyében, a hatodik helyen végzett. A második napon újabb két első helynek örülhetett a csapat/ Kazi Tamás 800 m – Fazekas Róbert diszkosz,

és bővült a lista a második helyezetteknél is/ Kiss Dániel 110 gát – Márton Anita súly. Összesen négy első-, három második-, egy harmadik- és több további értékes helyezésnek köszönhető a válogatott mostani sikere.  A vasárnap dobogósai mondták:

Fazekas Róbert, diszkoszvetés első hely:/62,31 m: „- Viszonylag jól melegítettem, 64-65 körül, de nem tudnám most megmondani, miért lett a versenyen kisebb. Erős edzéseim voltak idáig, még nem sikerül összekapni magam az igazi nagy dobásra. Jó körülmények voltak, erre nem lehet fogni.

Természetesen azzal indultam a versenynek, hogy nyerjek, de számomra ez az eredmény nem kielégítő, nagyobbat akartam dobni.”

Ddobás előtt

Kazi tamás, 800 méter első hely/1:50,76 p: „- Ez egy taktikai futás volt, tehát lassú iram – habár végül is a második kör már egész lendületes volt. A tegnapi 1500-ból okulva, a lassú kezdésre készültem és ez be is jött. Komoly harcokat vívtak táv közben egymással az ellenfeleim, sokszor nem is a futással foglakoztak.

Én hátul próbáltam a lehető legkönnyebben menni ötszázig, szél is volt, meleg is volt. Onnan ritmust váltottam, habár azt nem terveztem, hogy élre állok hatszáznál – de a szituáció így hozta. A kettes pályán futva megoldottam és hoztam a 12 pontot. Úgy érzem, kézbe tartottam a versenyemet, mert amit elhatároztam, azt is csináltam. Amit „megálmodtam” előző este, az valósult meg.”

A cél előtt

Kiss Dániel, 110 gát második hely/13,46 mp: „- Annak örülök leginkább, hogy ez már hasonlított a „saját mozgásomra”, a végén ritmusból tudtam futni, nem volt az a zsibbadásom, ami az előző két versenyem előjött. Itt is éreztem, hogy fogyok el a végére, de sokkal összeszedettebb volt a mozgás.

Az elején egy technikai hibát csináltam, hamar felálltam a rajtból, ez hibája volt a futásnak. Ami jó volt, az a ritmus a táv második felében. A sérüléseim után ez volt a harmadik indulásom, úgyhogy kifejezetten örülök ennek az eredménynek.”

Kiss Dani a táv elején

Márton Anita, súlylökés második hely/16,82 m:”- A verseny előtt rendben voltam, igazából nem tudom most még, hogy miért nem sikerült jobban.

Nem vagyok elégedett az eredménnyel, technikai problémáim voltak.  Fejben még nem tudom mindig összerakni a mozgást.”

Márton Anita

Az eredményhirdetés után a két napról, a versenyekről, a tapasztalatokról megosztotta első gondolatait Dornbach Ildikó szakmai igazgató  a masz.hu-val.

„- Egy egyéni sportág életében furcsa a csapatverseny, érdekes ez a versenyforma – ami a maga sajátos módján egy nemzet atlétikájának vertikumát vizsgálja, méri meg.  Itt az első osztályban azért világosan kiderül, hogy azok az országok, akik már nem tudnak olyan komoly pénzeket fordítani a sportágra, azok nem tudnak teljes kerestmetszetben, minden versenyszámban erős, meghatározó versenyzőket elindítani.

Ami meglepő volt, nyilvánvalóan a törökök győzelme, habár sejtettük és érzékeltük a fokozatos erősödésüket. A másik meglepetés Finnország volt, amely az elmúlt évben a Szuper Ligából esett ki, most meg teljesen a vert mezőnyben végzett. Egyébként körülbelül azok az erőviszonyok érzékelhetők, amelyek az előző években is. A mi eredményünk is ezt tükrözi, az erős középmezőnyben végeztünk, ahogy az előző években is.

Ez most is sikerült, annak ellenére, hogy nem tudtunk a legerősebb csapatunkkal kiállni. Sérültjeink voltak, döntőe a női középtávfutó szakág az, ami jelentősen meggyengült e miatt.

Dornbach Ildikó - Izmír 2011

Ezzel együtt az Izmírben pályára lépett csapat tagjai jól küzdöttek, szépen hozták a várható eredményeket, helyezéseket. Természetesen voltak kisebb elmaradások a verseny során, de ez egy ilyen eseményen mindig benne van a pakliban.

Örömet okoztak dobogós helyezéseink, és az olyan kevesebb pontot érő teljesítmények is, amit jó szívvel néztünk a lelátóról. Fontos az, hogy mindenkit önmagához mérjünk és nem feltétlenül a nemzetközi mezőnyhöz.  Atlétáink komolyan küzdöttek, komolyan vették a versenyt és örömmel vették, hogy Magyarországot képviselhették ezen az Európa bajnokságon. A szakágankénti elemzésnél kiderül, hogy sprint vonalon, azon belül is a nőknél, bizony  gyengék vagyunk. Ez most elmondható volt a középtávfutó versenyekre is.

Valamit erősödött az ugró szakág. Jobb teljesítményeket értünk el most, mint az előző években. Továbbra is meghatározó a dobás. Ez a verseny, mint szó volt róla, erőteljesen egy csapatértékelés volt – de ezek mögött mindig egyéni teljesítmény található. Örülünk az összteljesítménynek, de azért a dolgok mélyére kell nézni azoknak a magas pontszámot elért húzóembereknek, akiknek az eredménye elmaradt a várttól – hogy mi miért történik.”(ML)

Végeredmény:  TUR 329 p.- GRE 307,5 – NOR 290 – ROM 282,5 – NED 278 – HUN 265 – SUI 251,5 – FIN 248 – BEL – 245,5 – IRL 224,5 – SLO 200,5 – CRO 170 p.