Két induló – két továbbjutó

Délelőtti eredmények Ostravából, az U23 EB-ről  / Honlapok, fotók

U23EB Ostrava-2011A magyar csapatból elsőként Márton Anita lépett a Mestsky stadion küzdőterére. A békéscsabaiak kiváló dobója a 10,00 órakor kezdődött diszkoszvetés „A” csoportjában kapott besorolást, a szint 53,50 méter volt.

Ez, a megbízható sorozatot dobó magyar hölgynek harmadikra sikerült/53,69 m  és biztosan jutott a holnapi döntőbe.

”- A melegítésem is jó volt, mindegyik a szint közelében ért földet – mondta Márton Anita a pályáról lejövet. -Szerettem volna elsőre kvalifikálni. Végül is így sem volt rossz – legalább átmozgattam egy kicsit. Nyugodt volt a légkör a pályán, szinte családias. Holnap reggel a súly selejtezőben indulok.”

A két csoportból négyen dobták túl a szintet.

Márton Anita a selejetzőben - 2011 Ostrava

Népszerű volt a délelőtti program utolsó futószáma, a férfiak 400 m gátfutása. Öt előfutamból kerültek tovább az indulók, futamomként az első négy: hellyel. Már elmúlt dél, amikor a záró futamban rajthoz állt Koroknai Tibor, aki az erős mezőnyben, szoros negyedikként „számolgatás” nélkül jutott tovább a pénteki elődöntőbe/51,33 mp.

„- Amikor láttam a futambeosztást, hasonlót szerettem volna futni ahhoz, mint ami sikerült – nyugtázta eredményét a 21 éves debreceni atléta. - Hellyel akartam tovább menni, hogy emiatt ne kelljen aggódni. Éreztem, hogy meglesz, a végét már nem erőltettem. Kritikus pontok nem voltak futás közben, végig jól esett.” (ML)