Délután két döntős teljesítmény Ostravában

Négy továbbjutó az első napon / U23 EB Eredmények  -  Fotók

100 ed - 2011 U23EBA délelőtti program befejezése után több alkalommal záporeső hűtötte le a napok óta hőhullámban élő ostravaiakat. Az első számként kiírt férfi gerelyhajítás selejtező később is kezdődött, a levegő hőmérséklete kellemesebb körülményeket biztosított a délutáni indulóknak. Köztük a pályára lépett hét magyar atlétának is.

A férfi 100 méteres futók első köre délelőtt elmaradt, délután rögtön a döntőért futottak, méghozzá igen szigorú továbbjutási feltételekkel. A három futam első két helyezettje és a további két legjobb időeredményt elérő sprinter juthatott a pénteki fináléba. Karlik Dániel, a magyar induló nem ijedt meg a feladattól.

Az első futamban indulva, kiváló küzdőképességről tanúbizonyságot téve a rendkívül szoros befutóban a második helyet szerezte meg és „egyenes ágon” biztosította helyét a döntőben/10,52-0,4w mp.

Karlik Dániel a második helyen

„- Örültem, hogy elmaradt a délelőtti futás, mert nem kellett korán futni és korán kelni– mondta közvetlenül célba érkezés után a KSI vágtázója. -   A futamomat jónak ítéltem, volt esélyem, hogy továbbjutó helyen végezzek. Hogy ez sikerült, azt csak a célban éreztem. Elég sokat kivett belőlem a futás. Holnapra igyekszem regenerálódni, kipihenni magam.”

Juhász Vandának egy kisérlet elegendő volt a döntőbe jutáshoz. Az „A” csoport első dobójaként közel a szintet jelölő szalagnál/54,00 m  ért földet a gerely/53,56 m – utána nem dobott többet.  A második csoport versenye után - amelyben Ormay Anikó 49,31 méterrel megközelítette idei legjobbját –  biztossá vált számára a finálé .

A selejtező dobás előtt

„- Nem voltam feszült, abszolút felszabadultan versenyeztem – mondta a Csapat EB-n is szerepelt gerelyes a selejtező után. -  Tudtam, hogy a csoportban van három lány, aki jó dobó. Általában nem elsőre szoktam a legnagyobbat dobni. Mivel az volt az elképzelés, ha lehet ne dobjak most sokat, „kénytelen voltam” már elsőre összeszedni magam. Tartalékoltam a döntőre, majd ott kell megmutatni.”

Még esőben melegítettek az edzőpályán a távolugrók, köztük a két magyar induló: Bánhidi Bence és Ecseki Dániel. A versenyen már jobbak voltak a körülmények, de a 785 cm-es kvalifikációs szintet senki nem érte el.

A mieink közül Bánhidi Bence  állt közelebb a továbbjutáshoz, harmadikra elért 743 cm-es ugrásával összesítésben a 14. helyen fejezte be a versenyt. Szintén utolsóra érte el Ecseki Dániel  is legjobbját/728 cm -  ez a 16. helyhez volt elég a rajthoz állt 26 ugró között.

Bánhidi Bence a selejtezőben

A férfi négyszázasok is az elődöntővel kezdték versenyüket, a 100 méterhez hasonló továbbjutási feltételekkel. Lukács Máté a harmadik futamban indult és 47,64 mp-el ért célba. Az idővel való továbbjutásért 47 mp-n belül kellett futni. A színvonalas hármasugró selejtezőben Hoffer Krisztina 12,38 méteres eredménnyel fejezte be versenyét.

Az ostravai U23-as EB első napja négy atlétánk továbbjutást hozta. Döntőbe jutottak hárman: Karlik Dániel/100 m, Márton Anita/diszkosz és Juhász Vanda/gerely. Elődöntőt futhat Koroknai Tibor/400 gát. A pénteki program 10,00 órakor kezdődik, délelőtt négy atlétánk selejtez/Márton Anita/súly – a döntő is aznap lesz, Ozorai Jenny és Gergelics Cintia/kalapács és Baji Balázs/110 gát. (ML