Az emlékezetes pénteki nap Tallinban

Dek Nagy Marcell nagy futása / 400 m-video  /  Nyilatkozat – videoSzombat délelőtt egy továbbjutó  /   Eredmények   -  FÉNYKÉPEK

Szombaton délelőtt folytatódtak a versenyek, de még még a rajt előtt alkalma volt a masz.hu -nak a nagy sikerű előző napról szót váltania Molnár Ferenc  up. szövetségi kapitánnyal.

Deák Nagy Marcell 2011/ea

„- Mozgalmas és izgalmas tegnapi versenyeken a program végére maradt a várva várt férfi 400 m döntője - kezdte az események felidézését a szakember. - Deák Nagy Marci káprázatosan futott, a többieknek nem volt esélye ellene.

A rajt előtti latolgatásoknál Benkő Ákos, Marci edzője az előfutamok során lazán, néha pszichikai fegyverként túl lazán is futó orosz versenyzőre hívta fel a figyelmet -  de Marci nem bízta a véletlenre a döntőt.

Egy erős 200-220 méter után még fokozta az iramot és a célegyenesbe fordulva biztosan haladt az aranyérem felé.

A célegyenesben

Nemcsak a felnőtt csúcs miatt/45,42 mp, de a futás láttán is mindenki nagy elismeréssel gratulált a csapatnak. Marcit a jövő egyik nagy egyéniségének nevezték, aki mindezt szerényen vette tudomásul.

A Tallin főterén este megtartott látványos eredményhirdetésen természetesen ott örült a magyar csapat is. Itt volt a megnyitó, és folyamatosan zajlanak rendezvények, események, esténként az érmek nagy részének átadása – a város lakói előtt!

A győzelem és az országos csúcs pillanata/ea

„- Nagyon örülök az eredménynek! – mondta boldogan a ceremónia után Deák Nagy Marcell. - Azt tudtam, hogy jó formában vagyok, és tudok a körül futni, amit eddig futottam – de arra azért nem gondoltam, hogy felnőtt magyar csúcs lesz a vége.

Felemelő érzés volt meghallgatni a magyar himnuszt és szeretnék még sokszor ebben az élményben részesülni.”.

Öröm a pályánÖröm a belvárosban

Örülünk Váradi Kriszti diszkosz ötödik helyének. Ő első éves junior, azt a helyezést érte el, amit el tudott érni, a többiek erősebbek és tapasztaltabbak voltak még.

Nguyen Naszti és edzője, Szabó Dezső – a többi magyarral együtt -  kifejezetten örült a 100 méter  hatodik helyének és a junior csúcsnak. Hozzá kell tenni, hogy itt Tallinban erős a sprint mezőny. Ha a Honvéd vágtázója a végét jobban meg tudja csinálni, még néhány századot tovább faraghatott volna a csúcsból - a negyedik hely közelében.

Nguyen Anasztázia és Szabó Dezső

Krizsán Xénia keményen végig versenyezte a két napot, végül Bakai József vesenyzője hetedik helyen fejezte be a hétpróbát. Itteni eredményeit befolyásolhatta, hogy egy hónappal ezelőtt sokáig sérüléssel bajlódott, ami ebben  a versenyszámban gyorsan nem pótolható.

A csapat egy jelentős részéhez hasonlóan Ö is tud még jövőre indulni a junior VB-n.

Krizsán Xénia/7pr távol

A három magyar kalapácsvető – de a dobogóért küzdők is – nagy versenyt vívtak egymással. Mindkét szinten folyamatosan változtak a sorrendek. A magyarok képviseletében Cser Márton végzett a legelőrébb, a kiváló nyolcadik helyezést szerezte meg.

A mieink közül előzetesen talán Töreky Balázstól volt várható a legjobb nyolc közé jutás – elképzelhető, hogy az iszonyatos meleg  az Ő teljesítményét befolyásolta a legjobban. Árvai Krisztián két centiméterrel maradt le a nyolcból.

Munkácsy PetraKerekes Gréta

Nagyon örülünk Munkácsy Petra döntőbe jutásának 100 gáton. Jól koncentrál a feladatra, a két évvel ezelőtti ifi VB-n is hasonlóan teljesített. Másik két indulónk/Kerekes Gréta és Juhász Lilla elődöntős szereplése is dicséretes, de sérülés és forma problémák miatt itt befejezték versenyüket.

Gönczöl Máté első világversenyén a dicséretes elődöntőig jutott, ahol a nagy akarásnak „nyögés” lett a vége. Ez a futása merevebb volt, két gátat is döntött.

Juhász LillaKoroknai Máté

Úgy látszik ez a nap a gátakkal és akadályokkal nehezitett számokban indultak egy részének nem volt szerencsés. Délelőtt Koroknai Máténak okozott a mannheimi verseny után ismét problémát a tízedik gát, délután Szalay Benjamint zárták ki 3000 akadályon, amit óvásunk után is helyben hagyott a zsűri.

Ezért mondhatom, hogy pénteken megjártuk a mennyországot és a poklot is. Deák Nagy Marcell szép eredményéből a sportágnak erőt kell merítenie, a balsikerekből pedig lehet tanulni.”

A szombati délelőtt is hozott továbbjutást. Diszkoszvetésben/1,75 kg  Huszák János 55,00 méteres eredménnyel bejutott a holnapi fináléba. A további rutin szerzés céljából súlylökésben is rajthoz állt Váradi Krisztina 12,84 m-rel fejezte be a selejtezőt.

Váradi Krisztina a diszkosz ötödik helyezettje

Délután Fertig Fruzsina és Vincze Petronella  lép dobókörbe a kalapácsvetés döntőjében. Utánuk Munkácsy Petra/100 gát és Bakosi Péter/magas  lép a küzdőtérre a döntő helyezéseiért. Nguyen Anasztázia 200 méteren indul a még ma megrendezésre kerülő döntőbe jutásért. (ML)

Eredmények/Időrend       .     400 m döntő/ VIDEO   .    Deák Nagy Marcell interjú/VIDEO