Pásztor Bence világcsúccsal első Trabzonban

Győzelem az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon is /  Adamik Zoltán beszámolója a sikeres napról, a 4x100 m  bonyodalmairól  -  Eredmények  -  Fotók

Pásztor Bence a dobogónA nagy dobás

Az atlétikai versenyek negyedik napján Pásztor Bence a világ legjobb ifjúsági eredményével/ifjúsági világcsúccsal az első helyen végzett kalapácsvetésben/5 kg az EYOF-on.

Zentai Tibor tanítványa 84,41 m eredménnyel, - megjavítva saját, idén Veszprémben elért 83,92 méteres csúcsát -, több mint három és fél méteres előnnyel állhatott fel a dobogó tetejére. A jól küzdő Rakovszky Tibor hatodikra elért 18,93 m-es újabb egyéni csúcsával a súlylökés/5 kg  negyedik helyét szerezte meg.

A kalapácsvető Banga Beatrix 55,32-vel az ötödik legjobb volt a döntőben. A távolugrás selejtezőjéből Krucsai Zsanett 570 cm/+2,4w eredménnyel bejutott a pénteki döntőbe. Rab Attila gerelyhajításban/700 gr61,50 m-es eredménnyel fejezte be versenyét. A leány 4x100 méteres váltó/ Krucsai Zsanett, Czuth Réka, Varga Timea, Kéri Bianka versenybírői hiba miatt megismétli futását.

Rakovszky Tibor

Milyen volt mindez a helyszínen?

- A negyedik napon jött, amit vártunk, de hogyan!- számolt be az eredményes nap történéseiről Adamik Zoltán  sportágvezető. -  Igen Pásztor Bence és a kalapács döntő. Elképesztő melegítés (82 m) majd elsőre új versenycsúcs - 83,33 m! Mi szurkolók kényelmesen hátra dőltünk, hogy rendben a dolog, de valaki másképpen gondolta.

Bence negyedikre 84,41 m új ifjúsági világcsúcs! Három érvényes dobásával mindegyikkel nyert volna. Azért is nagy szó ez, mert minden idők legszínvonalasabb ifi kalapács döntőjét láthattuk, hiszen a 2. helyezett is 80 méter felett dobott, a 77,90 nem volt elég a dobogóhoz!

Rakovszky Tibor a súlylökés fináléjában versenyzett szenzációsan. Dobásról dobásra javulva 18,93-as egyéni csúccsal a negyedik lett. Banga Beatrix a hölgyek kalapácsvetésében végzett az ötödik helyen.

Banga Beatrix

A selejtezőkből Rab Attila gerelyhajításban nagyon akart, talán ez is volt a baj. 61,50-nel nem került tovább.Krucsai Zsanett távolugrásban 570 centiméteres eredménnyel biztosította a helyét a döntőben.

Jött a napi horror.A  lány 4x100 méter bevonulásakor rémülten láttuk, hogy a lányok nem a begyakorolt sorrendben jönnek be. Teljesen összekavart összeállításban egy botelejtés után futottunk be a célba, 52 másodpercen kívüli idővel (52,64). Kiderült, hogy a Call Room-ban nem engedték őket a leadott sorrendben futni és ABC sorrendbe állították be őket.

Természetesen óvtunk, hiszen a nevezési lap és a startlista is minket igazolt. Kiderült, hogy a magyar csapat sorrendjét valaki elfelejtette továbbítani a Call Room-ba így jogosnak ítélték az óvást. Holnap, 12'30-kor egyedül, de a begyakorolt sorrendben futhatnak a lányaink a döntőért. 47,77 mp kell hozzá.

Sikerült beszélgetni Zentai Tiborral és Pásztor Bencével a döntőről és az ide vezető útról is. Zentai Tibitől azt kérdeztem: mennyire vették komolyan a versenyt, hogyan befolyásolta a felkészülést az Ifi VB.

Pásztor Bence és Zentai Tibor a döntő után

" - Egy hét kemény munka várt Bencére a VB után, majd fokozatos könnyítés az EYOF előtt. A kinti edzéseken már látszott hogy Bence jó formában van, hiszen azok a kontroll gyakorlatok (1 és 2 forgásból dobás eredményre), amelyeket mindig megnézünk, két métert javultak. Így bizakodtam a nagy dobásban.”

Bencéhez a kérdés: - Mennyire érezted biztosnak a formádat, mit gondoltál az első hatalmas dobás után?

"-  A bemelegítésnél azt hittem úgy 77-78 métert dobtam és meglepődtem, hogy 82. Nem eresztettem le az első dobás után, mert tudtam, hogy nagyon jók az ellenfelek és éreztem, hogy van még tartalékom!"

- Tibor! Mi a további program? "- Természetesen készülünk a felnőtt bajnokságra. Holnap már egy kis súlyemelő edzést tartunk és ugye a nehezebb szert is szokni kell. Remélem Bence 66 méter körül dob majd! "

A válaszokból talán látszik az a szemlélet és tenni akarás amely a legsikeresebb szakágunkat jellemzi! Csak így tovább! (AZ-ML)