A szerdai nap Shenzhenben

Szalma László és dr.Vágó Béla összefoglalója a versenyekről / Eredmények

Universiade 2011Szerdán négy versenyzőnk lépett pályára az Universiadén. Délelőtt először a kalapácsvetés „A” csoportjában Ozorai Jenny, majd 13.30-tól Orbán Éva selejtezett. A szint kereken 65 m volt. Az előre várhatónak tűnt, hogy kevesebb is elég lesz a döntőbe jutáshoz - csak hogy mennyi,  az volt a kérdés.

Jenny és Évi kimentek a Longchengbe „callroomozni”, mert a szabály az szabály. Nem tette meg ezt azonban jó néhány versenyző és kihagyva az első szólítást, rögtön a második callroomba érkeztek. Így szerencsésen be tudtak kapcsolódni a rendszerbe, megkímélve magukat a szabályosan jelentkezők 30 perces buszocskázásától. Több csapat óváson gondolkodott…

Jenny két bemelegítő dobásából az első 60 m körül landolt, majd egy „hálóba fulladt” kísérlet következett. A két sorozat után még maradt elég idő, hogy harmadikat dobjanak, de ezt a lehetőséget csak a német induló használta ki.

A mi versenyzőnk első dobása 62,65 m-re landolt és egészen ígéretesnek tűnt a folytatáshoz. Sajnos azonban a második kísérlet ez előzőtől gyengébb lett, de az is 62 m fölötti volt. Bíztunk a harmadikban, kidobáskor nagy levegőt véve szugeráltuk a szert, hogy minél messzebb repüljön. Jobb is volt, mint az első kísérlet, azonban csoportjában ez a hetedik helyhez volt elég/62,69 m. Ez azt jelentette, hogy a következő csoportból csak öten előzhették meg a döntőbe kerüléshez.

Deák Nagy Marcell a barcelonai EB-n/Zádor fotoOrbán Éva Shenzhenben/ Vágó B.foto

A második  selejtezőben indult Orbán Éva, aki az idei OB-n igen biztató egyéni csúcsot dobott és ezzel centikre megközelítette Dívós Katalin több mint 10 éves csúcsát. Éva első bemelegítő dobása nem jutott tovább a védőhálónál, de a második már mindezt feledtetve 66,50 m közelében ért talajt. Az elsőre egy ilyen és már csak Jennyért kell izgulnunk, hogy a döntőbe legyen! Ez fordult meg rögtön a maroknyi szurkolótáborunk fejében.

Az első dobás nem is okozott csalódást és bőven a 68 m fölött landolt a szer - máris csattant a taps és az éljenzés/68,63 m. Az automatikusan döntőbe jutott Márton Anita után végre van még egy biztos döntősünk! Ozorai Jennyvel még végigizgultuk a hátralevő dobásokat, de sajnos 34 cm-en múlott, hogy nem került döntőbe, tizenharmadikként kiesett.

Minczér Albert az első futamban két körig nagyon szépen, az élbolyban második-harmadik helyen futott 3000 akadályon, azonban a harmadik körtől fokozatosan 25-30 méterre leszakadt, melyet még próbált tartani. Egyszer - nagy örömünkre - újra közeledett az élen futókhoz, azonban nem tudott az utolsó körben a többiek iramváltására válaszolni és így az éltől eszakadva 9 percen kívüli eredménnyel ért célba/9:18,56 p.

A verseny után tudtuk, meg, hogy achilles érzékenysége kiújult és ez hátráltatta a jobb futásban. Sajnos a második futamban indulók, ismerve már az előző futam eredményeit, konkrét időtaktikával éltek és így esélyt sem adtak Albertnek a döntőbe kerüléshez.

LelátónSavanyú Péter és Márton Anita Shenzhenben

Deák Nagy Marcell elődöntőt futott, a három futam közül az első futam 3-as pályáját kapta. Az övé volt a legerősebb futam, mert a 45,07-es egyéni csúccsal futó ausztrál Hughes mellett még hárman rendelkeztek 46 mp es időn belüli teljesítménnyel. A második futamban ketten, a harmadikban pedig csak egy versenyző büszkélkedhetett hasonló erénnyel. Marcell igen rutinosan és erőtől duzzadó magabiztossággal futott.

A 300 méterhez elsőként érkezett, kézi mérésünk szerint 32,57 mp-es időeredménnyel, az amerikai futó 2 méter hátrányban volt. Marci még 350 méterig tartotta ezt az előnyét és érzékelve a győzelem esélyét - szépen lazán futotta az utolsó métereket/45,86 mp. Az ausztrál-/45,98 és a harmadik helyezett amerikai atléta/46,06 így végig csak Marcell hátát nézhette…

A három futamból az övéké volt a legerősebb és nem is született több 46,00 mp-en belüli eredmény.

Csütörtökön Marcell itteni idő szerint 20.20 kor futja a döntőt, melyet az egész magyar Universiade csapat/a csapatvezetés és más sportágak képviselői  is nagy érdeklődéssel várnak.

Edzésen Shenzhenben

A súlylökő Márton Anita és Savanyú Péter is szurkolt ma társaiknak, de azért jutott idejük egy kis technikázásra is a „csengettyűs körökben”. Péter pénteken selejtez diszkoszvetésbe, Anita pedig szombaton 19.50-kor a súlylökés döntőjében küzdhet a minél jobb helyezésért.

Baji Balázs is pénteken lép pályára először és remélhetőleg biztosan jut majd tovább a másnapi döntőbe. Farkas Györgyi jobban van, ma már edzett is. Bánhidi Bence egy erősítő átmozgatáson van túl.