Kazi Tamás biztosan jutott az elődöntőbe

Este ffi kalapács selejtező, női 10000 m döntő  Daeguban /  Eredmények-Időrend

A cél előtt/mlKazi Tamás kiváló taktikus futásával kezdődött számunkra a 13. IAAF  Atlétikai Világbajnokság . Hat előfutamba sorolták a nyolcszázasokat, a mi indulónk a befejezőt kapta.

Első körhöz képest jó eredményeket értek el a megelőző öt futam indulói, de ez Kazi Tamást nem zavarta – sőt, az sem, hogy amikor 400 méternél az óra 55,58 mp-t mutatott, már biztos volt, hogy innen csak hellyel lehet tovább menni.

Az élboly végén helyezkedő magyar futó 550 méter körül elkezdte a felzárkózást, és a célegyenes közepén már biztos volt, hogy a második helyen gond nélkül jut az elődöntőbe/1:48,29 p. Ebben a nyolcasban négy futónak volt idén már jobb ideje, mint a debreceni atlétának.

„- A Call roomban nagyon sok időt – vagy negyven percet – töltöttünk, de ez jó volt, mert így gyakorlatilag láttam az összes futamot, tudtam az eredményeket – mondta a siker örömével Kazi Tamás a Mix Zonában. - Úgy jöttem a mai versenyre, hogy az idei legjobbal előttem levőkből kettőt le kell győzni. Nem gondolkodtam időben, meg hátha, meg  stb. Csak abban, hogy továbbjussak.

Ezt már eldöntöttem előző este. Hogy őszinte legyek, a többieket nézve látszott : tudták Ők is az eredményeket és tudták azt is: ha időben gondolkodnak,  gyorsan kell futnii. Szerintem elkönyvelte mindenki, hogy hellyel fog tovább menni. És a jó futók – akik az eredményekből indultak ki, bíztak abban, hogy Ők biztosan továbbjutnak.

A cél előtt/ml

Végig kontroll alatt tudtam tartani a versenyt, az utóbbi időkben ez ritka volt nálam. Láttam a 200, 400 m részidőket. Hallottam a magyar bekiabálásokat – sokat segített. Azt is, hogy „lassú, menjek”. De megmondom őszintén, nagyon jól esett a mozgás – feltehetően az iramból is adódhatott, a mérsékeltebb tempó miatt.

Arra gondoltam, hogy végig az amerikai Robinson mögött maradok. Azt nem tudtam elképzelni, hogy Ő ne jusson tovább. Gondoltam, ha Ő is ráér még a harmadik, negyedik helyen futni, még nem akar hajrázni – akkor így én is jó vagyok a versenyben. Végig csak utaztam, belül maradtam és éreztem, hogy gyűlik bennem az energia.

Célban/ml

450 méternél azon agyaltam, hogy hol menjek el, hatszáznál, vagy hétszáznál – de végül is megvártam a célegyenest. Ami így utólag is jó húzásnak bizonyult, nem a kanyarban mentem bele az előzésekbe. Most mihamarabb regenerálódnom kell. Egy jót enni, aludni, pihenni – a verseny előtti éjjel sajnos nem aludtam jól.

A délelőtti futás amúgy is problémás nekem. habár Igaz Bálint gyúrónk azt mondta, hogy a melegítőpályán futott 25-ös kétszázam nagyon lazának tűnt. Ennek örültem és annak is, hogy ez a továbbjutás önbizalmat és némi tekintélyt ad, mivel igen illusztris huszonnégyes társaságba kerültem. A holnapi /magyar időben 11,00 h  elődöntőre ugyanígy ráhangolom magam.”

A 800 méterre várva/ml

A délelőtt folyamán a város közönsége már megünnepelte a verseny első világbajnokát. A kenyai dobogósokat hozó női maratoni futást Edna Kiplagat nyerte/2;28:43 ó. Az első hat helyezett 2;30 alatt ért célba a Daegu centrumában kijelölt pályán.

Az esti programban újabb három magyar atléta lép a küzdőtérre. A kalapácsvetés selejtezőjében Pars Krisztián és Némerth Kristóf – a 10000 méter döntőjében pedig Papp Krisztina. (ML)