Az esélyes győzelme női gyaloglásban

Orosz öröm, magyar bánat a nap egyetlen versenyszámában   /  Eredmények

Kaniskina az élen/mlA szerdai napon a női gyaloglók jelentették a Világbajnokságot Daeguban, csak számukra volt verseny, a 20 km-es gyaloglás.

A belvárosban szépen előkészített pályán, sok lelkes néző előtt, nagy melegben jó versenyt vívtak a hölgyek. A rajt után egy nagyobb boly diktálta a tempót, köztük az esélyes orosz és kínai versenyzők.

A magyar induló, Madarász Viktória a mezőny végére helyezkedett és már a táv első negyedében két figyelmeztetés jelent meg a rajtszáma mellett a táblán. Ennek tudatában tette meg a hátralevő távot, sikeres előzései is voltak,

de a nem sokkal a cél előtt beérkezett harmadik piros lap után a versenyből kizárásra került.

A mezőny elején a papírforma érvényesült, a címvédő, olimpiai bajnok Olga Kaniskina biztosan szerezte meg harmadik világbajnoki győzelmét/1;29:42 ó. Az ötven indulóból tízen nem értek célba.

Madarász Viktória  elkeseredetten vette tudomásul, hogy nem tudta teljesíteni a távot, mint mondta: eddig még soha nem zárták ki versenyből. Edzője, a szlovák gyaloglók eredményes mestere, Bencsik György részletesebben is beszélt a történtekről.

Madarász Viktória DeagubanA forditónál

„- Nem sikerült jól a verseny kezdése. Vikinek már három kilométernél két figyelmeztetése volt. Ha bolyban ment volna, nem lett volna egyedüliként szem előtt. Ezután érthetően nagyon kellett vigyáznia. Az eleje nem volt olyan gyors, mert öt perc volt az első kilométere. Én vártam, hogy fog tudni gyorsabban gyalogolni.

De a gondolataiban ott volt, hogy már van két piros lapja. Azután az egész görcsös volt, nem tudott úgy menni, ahogy tud. A technika is más volt, Ő már nem is az időre figyelt, hanem, hogy elfogadják a technikáját, de az utolsó ötszáz méteren megkapta a harmadik pirosat. Dolgozni kell a technikán, hogy jobb legyen.

Nagy meleg volt

Ez az első kiállítása, eddig nem volt kifogás ellene. Lehet, hogy a VB okozta feszültség befolyásolta a mozgását. Viki olyan versenyző, akiben van perspektíva, az ilyen eset is egy jó lecke, tanulság számára a jövőre nézve.

Először indult VB-n, nagyon meleg volt.  Ha beért volna, azon a helyen ért volna be, amit az eredményével a rajtlistán elfoglalt. A korai figyelmeztetések befolyásolták a teljesítményét.”

A csütörtökön folytatódó program első versenyszámában, a súlylökés selejtezőjében részünkről Kürthy Lajos lép pályára/ magyar idő szerint 03,00 h. A továbbjutáshoz meghatározott szint:  20,60 m. (ML)