Pénteken délelőtt Daeguban

Három centiméter hiányzott  /  Eredmények  -  Csütörtökön történt

Orbán Éva Daegu 2011/mlPénteken, a kalapácsvetés selejtezőjének második csoportjában Orbán Éva személyében pályára lépett a magyar csapat „VB-záró versenyzője”. A 71 méteres szintet mindkét csoportban négyen-négyen érték el, a döntőhöz végül 68,92 m eredmény kellett.

A két hete Shenzehenben kiválóan szerepelt veszprémi atléta jól kezdett/68,89 m – de utána ezen már javítani nem tudott. Az első sorozatban elért eredményéve lösszesítve a 13. helyen végzett, három centiméterrel elmaradva a továbbjutástól.

„- Az első dobásra kellett volna építkeznem, de nem tudtam.

A helyett, hogy folyamatosan javítottam volna, folyamatosan rontottam – foglalta röviden össze versenyét Orbán Éva.  -  Nem lett volna szabad az utolsó dobásomat elrontani.  Újra nem szerettem volna kezdeni, ilyenből nem tudok újra kezdeni, elengedtem. Talán nem szabadott volna, nem tudom…. Így utólag már okos az ember. A melegítésnél jól éreztem magam, ilyen probléma nem volt.

Azt sem érzem hátránynak, hogy az Universiadét és VB-t számítva már hosszú ideje ezen a földrészen vagyok. Az én eredményeim között ez a délelőtti közel 69 méter nem olyan rossz.  Ami sikerült Kínában, az itt sajnos nem jött össze. Még nagyon friss bennem, hogy három centiméteren múlott.”

Orbán Éva a selejtezőben/ml

A mai napon, az esti programban hat döntőre kerül sor/női 200 m, 5000 m, gerely – férfi 4x400 m. távol, súly.

Tegnap szintén ennyi finálénak szurkolt a közönség. A meglepetéseket is hozó estén két tavalyi Európa bajnok is felállhatott a dobogó tetejére: 400 gáton a brit David Greene/48,26 mp – aki nem mellesleg felnőtt sikereit Debrecenben kezdte U23EB győzelmével és az ukrán hármasugró hölgy, Olha Saladuha/14,94 m.

Fél órán belül győzött három Egyesült Államok-beli atléta: az eddig inkább fedett pályás helyezéseket elért magasugró Jesse Wiliams/235 cm – ennyit teljesített a második is/Aleksey Dmitrik és mögöttük öten ugrottak 232 centmétert. Az inkább akadályfutó múlttal rendelkező 1500 méteres hölgy: Jennifer Barringer Simpson/4:05,40 p és a berlini ezüstöt aranyra váltó 400 gátas, Lashinda Demus/52,47 WL is tovább növelte az amerikaiak éremgyűjteményét.

Férfi 3000 akadályon megvédte címét a kenyai Ezekiel Kemboi/8:14,85 p. – nem mindennapi örömtáncot lejtve utána. (ML)