A kétszáz méter nem hagyott kétséget

Biztos első helyek, meglepetés győztesek szombaton a VB-n / Eredmények

Bot védjegy a rajt előttLáthatóan Usain Bolt számára Daeguban a bizonyítás távja volt a 200 méter. Az azóta is  elméleteket  csiholó 100 méteres kiugrása után a hosszabb vágta távot már nem bízta a véletlenre.

Rajt után nagy iramban kezdte a kanyart és az utolsó ötven métert is megfutva minden idők negyedik/ számára a harmadik leggyorsabb kettőszáz méterét futva szerezte meg harmadik egyéni világbajnok címét/19,40 mp.

Hasonló látványos győzelmet szerzett a pekingi olimpia ezüstérmese Sally Pearson, aki már az elődöntőben is fergeteges iramban vette a gátakat 100 méteren/12,36

– de a döntőben ezt is felül múlva 12,28 mp eredménnyel ért célba. Az öt követő amerikai lányok is egyéni csúcsokat futottak.

Honfitársaik biztosan nyerték a 4x400 métert/3:18,09 p, mögöttük 3:20 alatt futott a jamaikai és az orosz váltó is. Férfi 1500 méteren a még mindig csak 21 éves kenyai olimpiai bajnok, Asbel Kiprop ért elsőként a célba/3:35,69 p.

A két ügyességi döntő meglepetés győzteseket hozott. Női magasban az eddig „örök” dobogós Anna Chicherova most felállhatott a legmagasabb fokra/203 cm – megelőzve az azonos magasságot/idei legjobbját ugró Blanka Vlasicot. Férfi gerelyhajításban az EB ezüstérmes Matthias de Zordo végzett az első helyen/86,27 m, a kétszeres olimpiai bajnok Anderas Thorkildsen előtt/ 84,78 m.

A zárónapon délelőtt a maraton futó férfiak a belvárosban teljesítették a távot, amelyben Albel Kirui megvédte világbajnoki címét/2;07:38 ó. Este a stadionban öt döntőre kerül sor: férfi 5000 m. 4x100m, hármas – női 800 m és 4x100 m. (ML