Csapatgyőzelem és kilenc dobogó

„- Férfi junior válogatottunk az első helyen végzett Szarajevóban, a nők a negyedik helyet szerezték meg az értékelésre került hét csapat között – tájékoztatta  Lengyák György csapatvezető a masz.hu-t.

– Egyénileg négy első helyet értünk el: : Juhász Lilla/ 100 gát 14,39 mp, -1,0w, Szabó Márk / távol 702, Szalai Benjamin  3000 m /8:30,83  ecs., Bakosi Péter/ magas 205  állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Koroknai Máté / 400 m 49.14 mp és Simon Péter / súly 16,94  m ezüstérmet vehetett át

és három harmadik helyezésnek is örülhetett a csapat: Kéri Bianka/ 400 m 57,7 mp, Iványi Anna/ gerely 42,60 m, Salamon Sára / hármas 11,99 m. Az öt - öt legjobb eredményt külön is díjazták a rendezők. Bakosi Péter és Juhász Lilla teljesítménye a Spiriev tábla alapján a második legértékesebb volt, ezért pénzjutalomban részesültek.

A csapatban két debütáló sportember volt: a versenyző Salamon Sára a verseny előtt mondta: „- Nagyon boldog vagyok, hogy felhúzhatom a címeres mezt. Mindenki nagyon kedves, az út egy kicsit hosszú volt, de a szálloda nagyon szép és az ellátás is jó. Remélem az elvárásnak meg fogok felelni, ezért mindent meg is teszek.”

szarajevo11_480x280 8

A hármasugró versenyen lehetőség volt 9 méteres gerendáról is ugrani, de Sára a 11-est választotta, pedig kicsit fájt a lába. Valóban jól küzdött. Utolsó sorozatban felugrotta magát a dobogóra, és mindössze 1 cm-el maradt csak el az ezüstéremtől.„- Nagyon örülök, hogy első válogatottságom alkalmával érmet tudtam szerezni. Az egyéni csúcsomtól ugyan elmaradtam, de ez talán a fájós lábamnak és a kavargó szélnek tulajdonítható.”   A csapat másik újonca Farkasné Babos Rita volt, aki versenyzőként már sokszor képviselte az országot, de mint edző első alkalommal segítette a csapatvezető munkáját.

Babos Rita edzőként

„- Mikor beértünk az olimpiai stadionba, késztetést éreztem, hogy megkezdjem a bemelegítést, és mint versenyző kerestem, hogy hol van pl. bemelegítési lehetőség, a felvezető hely stb. Aztán mikor a magasugráshoz odamentem, elkezdődtek a futószámok, a másik ügyességi szám, és mindenhol ott szerettem volna lenni, hogy segítsek.

Közben kiküldtek egyszer a pályáról is, na ez már sokkal fárasztóbb volt, mint mikor csak magamra kellett figyelni. Mindenkiért izgultam és szurkoltam. Teljesen más volt ez, mint mikor én versenyeztem, vagy otthon a saját versenyzőimet vittem versenyre.”

Juhász Lilla a dobogón

Kicsit bizonytalan voltam mikor megtudtam, hogy Rita jön velem. Neki ez volt az első ilyen útja és kettőnknek 16 versenyzőre kellett figyelni, de tökéletesen segített mindenben. A sportfelszerelés kiosztásában és beszedésében, a szobakiosztásban, a technikai értekezleten a tolmácsolásban és a stadionban is, a versenyzők istápolásában.

Örülök, hogy a 9 éremmel, két különdíjjal és a fiú csapat győzelmével az eddigi talán legsikeresebb magyar csapatot vezethettem a Nemzetközi Barátság Versenyen Szarajevóban – fejezte be tájékoztatóját Lengyák György.

A csapatverseny végeredménye: férfiak/ HUN 43– CRO 40 -  TUR 33,5 – SLO 31 - SRB 29  -   BIH 21 - BUL 20 pont.  Nők/ CRO 43 – SLO 38 - SRB 36 – HUN 35– TUR 28 – BIH 23 – BUL 13 pont.  (LGY-ML

Honlap   .    Fotoalbum/Lengyák György     .     Videók a versenyről/LGY     .     Eredmények

szarajevo11_480x280 1

2011szarajevo_240x280 42011szarajevo_240x280 6

szarajevo11_480x280 3

2011szarajevo_240x280 32011szarajevo_240x280 1

szarajevo11_480x280 9

szarajevo11_480x280 2

2011szarajevo_240x280 52011szarajevo_240x280 2

szarajevo11_480x280 7