Idei legjobb eredmények a Symában

Erős Enikő MASZ fedett 090131Nagy versenyzési kedv, sok induló és voltak bíztató eredmények . Rövid mérleg a MASZ idény nyitó versenyéről. Nyolc nemzet 550 (!) atlétájának hét órás versenye maximális figyelmet követelt indulótól, versenybírótól, érdeklődőktől.
A magyar versenyzők közül jól szerepelt az egyéni csúcsot elérő Erős Enikő (rúd: 420 cm) és a szintén ebben a versenyszámban 530 cm-rel első Váczi János.
Javított idei legjobbján Palágyi Gergely (60 gát. 7,82).„- Saját szervezésű „versenykörútra” megyek a héten. Kedden  Bécs, csütörtökök Linz az első két állomás. Szeretnék EB szintet futni.”- mondta a verseny után Palágyi.1500 méteren jó ritmusban érte el a hosszabbik távra is bíztató eredményét Papp Krisztina (4:18,60).
Az érdeklődéssel várt férfi 3000 m Bene Barna győzelmét hozta (7:58,53), de nyolc percen belül ért célba Minczér Albert is (7:59,59).„-Bécsben 1500 métert fut Barna. Még nem eldöntött, hogy melyik táv kerül EB fókuszba.”- mérlegelte a lehetőségeket edzője, Fogarasi Sándor.

3000m rajt MASZ 090131
Két EB aspiránsunk a lelátóról nézte az idény nyitót.
„- Sajnos kisebb sérülést szedtem össze a januári edzőtáborozáson, de a jövő hét végén már indulok !” – bizakodott a gátfutó Kiss Dániel. A múlt héten EB szintet futó Miklós Pétert betegség gátolta az edzésekben. A jövő hét végén már Ő is szeretne pályára lépni, még jobb eredményeket érez magában.Sok fiatal lépet pályára. Közülük Baji Balázs, Szabó Dezső, Fajoyomi Dávid, Pál Robin, Kiss Dániel,  Szabó Barbara  idény kezdete reprezentálta az utánpótlást.
Osovnikar a 60 m győztese MASZ 090131
A megrendezett 24 versenyszámban a hazai és a külföldi atléták között fele-fele arányban oszlottak meg a győzelmek .Sok első helyet értek el a szlovén atléták. 60 méteren 6,71 mp-el győzni tudott a szabadtéri EB bronzérmes Matic Osovnikar. A honfitársai háziversenyét hozó női 60 m Nina Kovacic győzelmét hozta (7,41). Sonja Roman könnyen nyert 800 méteren (2:05,25). A kiváló hármasugró Marija Sestak 618 cm-rel nyerte a távolt a bolgár Magdalena Hristova előtt (610 cm). 400 - on  a szintén bolgár Cretelina Kirilova  54,28 mp – el ért célba. Daniel Vanek figyelemre méltó 19,32 métert  ért el súlylökésben Szlovákiából.