Látványos versenyek a mezei EB-n

Rajtol az U23 mezőnye/mlBelga és ír győzelem a felnőtteknél  /  Eredmények  -  Fotók

Velenjében az évszakhoz képest kellemes futóidőben került megrendezésre az idei mezei EB.

A jó talajú, változatos vonalvezetésű pályán lebonyolított hat versenyszámban figyelemreméltóan szerepeltek a brit futók;

a felnőtt férfiaknál a belga színekben indult Atelaw Bekele, a hölgyeknél az ír Fionnuale Britton győzött.

A versenyen rajthoz állt két magyar csapat a mezőny második felében fejezte be versenyét.

„- A számunkra hangsúlyos futamokban sok mindent láttunk, vegyes benyomásaim vannak – értékelt röviden Dornbach Ildikó szakmai igazgató. -  A junior fiúktól láttunk egy rendkívüli elszántságot.

Bátor, vagány kezdést, ami még nyilván megbosszulta magát. Meg kell majd tanulniuk, hogy az energiákat hogyan kell beosztani. Oda tették magukat, nyomták, lesz – ami lesz.

Tóth Áron távközben/mlDani Áron távközben/ml

Az U23 mezőny tapasztaltabb társaságában a mi indulóink eléggé visszafogottak voltak. Tavalyi sikeres junior futása után Szabó Sanyinak bizonyára nem volt könnyű feldogozni, hogy ebben a mezőnyben sokkal hátrább fut. Jól ragadta meg a mai verseny adta lehetőséget Dani Áron, számára kifejezetten hasznos a terepfutás.

2012-ben mi leszünk a rendezők, a jövő decemberi rajtig még keményen kell dolgoznunk.”

Gyulai Miklós átveszi az EA zászlót/ml

A verseny befejezésekor Gyulai Miklós, a MASZ elnöke – mint a következő, 19. Spar Mezeifutó Európa bajnokság  rendező országa - átvette az Európai Atlétikai Szövetség  zászlóját a szövetség elnökétől, Hansjörg Wirztől.  (ML)      Honlap

A magyar indulók helyezései:U23 ffi - kb. 8 km: 68. Dani Áron 25:16 – 71. Szabó Sándor 25:24 – 79. Csere Gáspár 25:43 81. Kállay Dániel 25:50 – 89. Czindrity Attila 26:21 p. /  Csapat: 14. 299 p.

Junior ffi – kb. 6 km: 73. Tóth Áron 19:09 – 76. Matkó Csaba 19:14 – 86. Szabó Sándor 19:27 92. Kilián Dániel 19:33 p. – dnf. Szalai Benjamin / Csapat: 18. 327 p.