VB szint Chemnitzben

Baji Balázs 7,72 mp-vel második 60 gáton    /  Eredmények  -  Nyilatkozat

Baji Balázs Ostrava-2011/mlMár a Honvéd futófolyosón rendezett múlt vasárnapi versenyen bíztatóan mutatkozott be Baji Balázs.  Pénteken, a Chemnitzben lebonyolított verseny meg is hozta a tavalyi u23 EB ezüstérmesének ez első idei szép sikert:

7,72-es egyéni csúccsal, fedett VB szinttel a német Helge Schwarzer  mögött/ 7,64  a második helyen ért célba 60 gáton.

Baji Balázs: „ - Ez volt az első, igazából éles futásom idén. Kíváncsi voltam, mire leszek képes. A verseny előtti körülmények jók voltak, fizikálisan jól éreztem magam. Készen álltam egy jó futásra.

A mezőny is jó volt. Igyekeztem megcsinálni már az előfutamot is, ami végül nem volt rossz/ 7,79  mp. Jó rajttal a mozgást sikerül már az elején összerakni – amit szerettem volna már évek óta, de sajnos belerúgtam egy gátba.

A döntő előtt kevés időnk volt, mivel az előfutam csúszott és a finálét időben akarták indítani - de mégis további 15 percet várnunk kellett. Ez meglátszott a rajtomon, eléggé beragadtam. Utána azonban sikerültek a gátvételek, felpörögtem. A végén egyéni csúccsal, VB szinttel a célban.

Annak külön örülök, hogy ez így is sikerült. Úgy érzem, még nagyon sok van a futásomban. Vasárnap Pozsonyban indulok.” (ML)