Megkezdődött a fedett VB

Natalia Dobrynska korszakos pontszáma

Kürthy Lajos 19,62 métert lökött   /    Eredmények    -     Rajtlista

Isztambul - 2012/eurosport tvIsztambulban, a nyitónap délelőttjén lépett pályára  a súlylökő Kürthy Lajos.

Harmadikra elért 19,62 m eredményével a selejtezőben indult 23 versenyző között a 14. legjobb volt. A nyolcas döntőhöz 20,04 m kellett.

Délután, az 5000 pontos határt elsőként átlépve, világcsúccsal: 5013 pontos eredménnyel győzött ötpróbában az ukrán Natalia Dobrynska /8,38-184-16,51-657-2:11,15.

A hétpróba pekingi bajnoka húszéves rekordot adott át a múltnak/4991 – Irina Belova

A férfi súlylökést az amerikai  Ryan Whiting  nyerte, 22 méteres világ idei legjobbal.

Szombaton délelőtt Baji Balázs – magyar idő szerint – 8, 47 órakor rajtol a 60 gát előfutamában, őt 9,45 - kor követi Nguyen Anasztázia a 60 méteres síkfutás első körében. (ML)