Hétvégi eredmények

Magyarok a tengerentúlon  / Papp Krisztina nyolcadik  Berlinben
Pozsonyi maraton  /  Ultrafutó világcsúcs / 13 ezren a városért

Austin-ban, a nagy hagyományokkal rendelkező Texas Relays versenyen, Ozorai Jenny pályafutása második legjobb eredményével, 66.44 m-rel a második helyen végzett kalapácsvetésben. Sorozata: 64.26 - x - 64.69 - 66.44 - 66.09 - 62.55m.    Eredmények

A kétnapos Raleigh Relays verseny első napján Raleigh-ben, Fajoyomi Dávid magasugrásban szintén második legjobb volt/215 cm, és egy centiméterre megközelítette szabadtéri egyéni csúcsát.   Eredmények

Fayetteville-ben, az Arkansas Spring Invitational versenyen Kerekes Gréta győzött a nők 100m-es gátfutásában/13.93 mpEredmények

Az Ole Miss Invitational versenyen Toldy Laura a hétpróba versenyszámai közül háromban is indult (100m gát, magas, gerely). A legjobb eredményt magasugrásban érte el, ahol a harmadik helyen végzett /173 cm  Eredmények

Ozorai Jenny a tavalyi OB-n/ml

Papp Krisztina 1:12:53 - as idővel előkelő mezőnyben végzett a nyolcadik helyen a berlini 32. Vattenfall Félmaratonon.   Eredmények

A  pozsonyi maratonon több jó magyar eredmény született. A férfiaknál Kovács Ádám egyéni csúccsal a negyedik helyen végzett (2:22:27), a nők versenyében Bátai Réka másodikként ért célba, több mint 5 percet javítva eddigi legjobbján (2:46:15).

A félmaratoni távon Kovács Tamás kenyaiak mögött negyedik (1:06:53) volt, a nőknél Badis Anissa is, legjobb magyarként a negyedik helyen ért célba (1:20:33). (Csiki György)  Eredmények

Papp Krisztina Szekszárdon-OB 11/ml

Magyar világcsúcs ultrafutásban. A szervezők tájékoztatása szerint Muhari Gábor világcsúcsot ért el szombaton a veszprémi hatórás futóversenyen.

A kiváló távfutó 92 613 métert tett meg, így 425 méterrel túlszárnyalta a lengyel Tomasz Chawawko  világrekordját. Előzőleg Muhari március 10-én, az ausztriai Lassee-ben, 89 451 méteres teljesítménnyel már megjavította Bogár János  országos csúcsát.

A rendezők információi szerint a veszprémi pálya mindenben megfelelt a Nemzetközi Ultrafutó Szövetség (IAU) előírásainak, a viadalon, amelyen egyéniben és négyfős váltóban lehetett indulni, chipes időmérő és körszámláló rendszer működött. ( MTI alapján)

Muhari Gábor/f:andruska andreavivicitta/ futanet.hu

Több mint 13 ezren a Vivicittán. Április 1-jén hét különböző táv rajtjához várta a futókat a Margitszigetre a 27. Telekom Vivicitta Városvédő futás.  A tavasz legnagyobb szabadidős eseményén több mint 13 000 - en indultak, ez volt minden idők második legnagyobb budapesti Vivicittája. A napsütéses, de szeles időben 133 millió futólépést tettek meg a résztvevők Budapesten.

Az esemény a 6,2 kilométeres Midicittával indult, a férfiaknál a veszprémi Kiss Tamás, míg a nőknél a budapesti Dudás Eszter ért elsőként célba. A következő rajtnál két táv, a 11,9 kilométeres Vivicittá és a 21 kilométeres Félmaraton résztvevői egyszerre indultak, majd 11 kilométernél vált szét a két mezőny.

Félmaratonon a férfiaknál a finn Tommy Hytönen/1;10:16 ó. szakította át elsőként a célszalagot, a nőknél a kübekházai Egervölgyi Lilla/ 1;27:05 ó. lett az első. A 11,9 kilométeres, klasszikus Vivicittán a MAC-NS futója, Józsa Gábor, a nőknél pedig az FTC futónője, Fusch Renáta állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A férfiaknál mindkét távon már az elején a későbbi dobogósok álltak az élre, a hölgyeknél a Félmaratonon 14 kilométernél még a későbbi második vezetett…. (futanet.hu alapján)