100 km Seregnoban

Rangos indulók a magyar csapatban /  Mellékletek

100ebAz április 22-én, Seregno –ban /ITA  rendezendő 100 km-es Európa-  és egyben Világbajnokságon  induló férfi és női magyar csapatot Muhari Gábor, Szalóki Róbert, Steib Péter; és Földingné Nagy Judit, Vajda Anita, Druskó Zsófia alkotja az Ultrafutók Magyarországi Szövetsége nevezése alapján.

„- Nagy várakozással nézünk elébe az eseménynek, mivel Muhari Gábor hetekkel ezelőtti 6 órás világcsúcsa

- amennyiben kijön a lépés - az egyéni eredmények alapján is dobogós helyezésre teszi esélyessé futónkat – mondta Molnár Tamás edző. - Szalóki Robi idén még nem indult versenyen, edzései alapján  jó formában van.

Steib Péter meggyőző fölénnyel nyerte a négynapos Balaton-kört, és a Zagreb-Cazma versenyen (61.350 km) is rajt-cél győzelmet aratott. Remélhetőleg Seregnóban 7 órán belüli idővel rukkol ki. A csapat az európai bajnoki mezőnyben dobogós helyezésre esélyes.

A nőknél nehezebb volt a csapatot összeállítani, biztos pont  volt  Földingné Nagy Judit,  mellette az elnökségtől a  Vajda Anita, Druskó Zsófia duó kapott bizalmat a válogatottságra.” (MT)