Csapatgyőzelem gyaloglásban

Tóth László egyéni csúcsa félmaratonon  és  ezüst 10 km-en  /   Eredmények

Hazaérkezett a magyar gyalogló válogatott Podebradyból és megérkeztek a csapat eredmények is. "- Mint azt a beharangozóban már említettük, a Podebradyban megrendezett hagyományos EA Permit gyalogló verseny egyben nemzetek közötti válogatott viadal is volt, 2+ 1 fős lebonyolítási formában – számolt be a válogatott viadal pontversenyéről  Dr.Urbán Ákos szakágvezető edző.

- A férfiak csapatversenyében Magyarország válogatottja  átütő sikert  aratva végzett az élen, a nagy gyalogló kultúrával rendelkező szlovák és olasz válogatott előtt. Másik két célba érkező csapatunk - a felnőtt női és a junior leány - az olasz és a cseh válogatott mögött az előkelő harmadik helyezést szerezte meg.

Junior fiú egységünk a verseny során végig az olaszok mögött,  a második helyen gyalogolt, de sajnos a két kiállítás következtében szereplésük a végén nem volt értékelhető." (uá)

Eredmények

Vasárnap Rijekában félmaratoni futóversenyt rendezték. A magyar indulók szép sikereket értek el. Közülük a férfiak a dobogó mindhárom fokára felállhattak. Első helyen 1:03:28 órás egyéni csúccsal  Tóth László végzett. A nőknél a legjobban Bátai Réka szerepelt /4.hely - 1:18:11 ó.   Eredmények

A békéscsabai atléta április 14-én, Gniezno-ban is jól futott . A több kenyait felvonultató 10 km-es mezőnyben  28:52-es idővel a második helyen ért célba. Másnap,  Dabrowa Gorniczában félmaratonon  64:14 perccel a legjobb volt.   Eredmények/ 10 km   (Csiki Gy.)