Deák Nagy Marcell ezüstérmes!

Márton Anita hetedik súlylökésben!Kürthy Lajos  kilencedik /  Eredmények  -  VIDEO

Deák Nagy Marcell ismét szenzációsan futott, az Európa bajnokság 400 méteres döntőjében kiváló erőbeosztással, ragyogó taktikai érzékkel, 45,52 mp idővel a második helyen ért célba.

Deák Nagy Marcell a célban

A 20 éves gödöllői atléta az elődöntő után újra javított idei legjobbján – egy tizedre megközelítve az általa tartott országos csúcsot. A győzelmet a cseh Pavel Maslák szerezte meg 45.24 -gyel.

Benkő Ákos 20 éves és 153 napos tanítványa ezzel minden idők legfiatalabb magyar éremszerzője lett a szabadtéri atlétikai Európa-bajnokságok történetében. A titulus eddig Zsivótzky Gyulát illette, ő 1958-ban 21 évesen és 25 naposan állhatott fel a dobogó harmadik fokára kalapácsvetésben.

A tavaly junior EB- és Universiade győztes futó a magyar atlétika 64. Európa-bajnoki érmét gyűjtötte be, a férfiak között ez volt az 52. dobogós hely. Korábban 400 méteren mindössze egyszer sikerült magyar futónak a legjobb három közé kerülni, 1954-ben Adamik Zoltán  harmadik volt ezen a távon.

„- Elfáradtam, kellett néhány perc a futás után, amíg rendeződtem. Az első 200 méteren a cseh fiú erősebben kezdett, mint tegnap, őt esélyesnek tartottam a mezőnyben. A felső kanyarban éreztem, hogy a többiekkel versenyben vagyok. Nyílt volt a döntő – bármi történhetett, de nem gondoltam, hogy dobogóra állhatok. Nagyon örülök. Most egy kis pihenő, aztán következik az idei nagy cél, az Olimpia.”

Hajrá 14 fokban

Márton Anita, az esti program első magyar indulójaként a súlylökés hetedik helyén végzett. Szinte dobásról dobásra javítva az ötödik sorozatban érte el legjobbját: 17,93 m. A kiválóan versenyző békéscsabai atlétanő legjobb szabadtéri EB helyezésének örülhetettl.

A versenyszámot az olimpiai és VB ezüstérmes német Nadine Kleinert  nyerte 19,18 méterrel.

Márton Anita: „- Sokkal nyugodtabb voltam, mint tegnap, ez a lökéseken is látszott. Jó verseny volt, sokan közel löktünk egymáshoz, necces is volt a nyolcba kerülés.  Örülök a hetedik helynek, majdnem 18 métert löktem, az egyénim közelében. Közel egy hónap múlva olimpia, most már csak arra koncentrálunk.”

Márton Anita a döntőben

Kürthy Lajos a súlylökés döntőjében, a hűvösödő időben/14 fok sokáig esélyes volt a nyolcba kerülésre, de végül – eddigi legjobb szabadtéri EB helyezését elérve – kilencedikként fejezte be a versenyt: 19,55 m.

„- Hosszú ideje erre vágytam, hogy döntőzhessek megint. A tűz bennem volt, de egyszerűen a az optimális mozgás nem jött össze. Melegítésnél ennél nagyobbakat löktem, a versenyen meg nem tudtam. Sajnálom, hogy így alakult, de bízom abban, hogy az Olimpiáig meglesz a jó mozgás.”

Kürthy Lajos a döntőben

Kaptur Éva pályafutása első EB elődöntőjét futotta 200 méteren, ahol 24,44 mp idővel a mezőny második felében végzett.

„- A kanyar most is jól sikerült, habára az egyes pályán nagyon nehezen tudtam magam íven tartani. Ez meg is „ölt”.Az egyenesben teljesen elfogytam. Annak örülök, hogy elődöntőt futottam, de az időnek nagyon nem.”

Kaptur Éva egyes pálya

A hétpróba négy száma után Farkas Györgyi 3446 pontot gyűjtött, a 16. helyen várja a holnapi folytatást/ 14,23-1,1w - 180 - 12,62 – 25,74. A kétszáz méter befejeztével röviden értékelte az első napot:

„-  A gát még elment, de jobbat szerettem volna futni, mert bennem van, csak még nem tudom összerakni. Magasban jól kezdtem, de eléggé elfáradtam, szokatlan ennyit mondon ugrani. Súlynál 13 méterrel melegítettem, de most nem sikerült a versenyben is elérnem. Kétszázon reméltem, hogy jobban megy a lábam.

Azért is akartam mindenképpen eljönni az olimpia előtt, hogy legyen egy kontrol a betegségem után. Holnap remélem, jobban sikerülnek a számok.

eb3v_fgy200_480x280

Szombaton Farkas Györgyi a hétpróba második napi feladatait teljesít; megkezdi versenyét a két magyar 110 gátas: Kiss Dániel és Baji Balázs/14,45 h; Délután, a stadion melletti szabadidő parkban tartandó eredményhirdetésen kapja meg ezüstérmét Deák Nagy Marcell;

majd a két döntős dobónk következik: 19,10 h-tól diszkoszvetésben Kővágó Zoltán és 21,05-től kalapácsvetésben Pars Krisztián. A két szám között futja előfutamát a magyar férfi 4x400 méteres váltó/20,25 h.  (ml / MTI)