Kiváló hangulat a versenyeken

Helebrandt Máté: egyéni csúcs - Farkas György 6000 pont felett  /   Eredmények

London12A londoni Olimpiai stadion közönsége rendkívüli hangulatot biztosított a női hétpróba befejező számához, a 800 méterhez. Elsősorban Jessica Ennis kézzelfogható közelségbe került olimpiai aranyérmének szólt a hangorkán, de a teljesítmény, a sport határok nélküli elismerése is inspirálta a zsúfolt lelátókon ülőket. ...Akik ezen a napon Mo Farah 10000 méteres és Greg Rutheford távolugrás első helyének is örülhettek.

A magyar induló, Farkas Györgyi is helytállt, kiegyensúlyozott kétnapos teljesítményével a 39 induló közül a 22. helyen végzett/ 6013 pont: 14,33-180-13,55-25,72-617-46,52-2:27,83

„- Próbáltam felszabadultan versenyezni, mivel vesztenivalóm nem volt – összegezte a két napot Bakai József  tanítványa. -  Idén sajnos a felkészülésem nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, de nagyon örülök annak, hogy itt lehettem és úgy érzem, hogy megálltam helyemet a mezőnyben.

Sikerült a 6000 pont felett teljesíteni, ez már mégis egy hétpróbás eredmény. A végén a 800 m nem úgy jött össze, ahogy gondoltam, ezen látszik a legjobban a felkészülés hiányossága. Hamarabb elfogytam, mint terveztem.

A második napon próbáltam fenntartani magamban azt az érzést, ami kell a minél jobb eredményhez. Ez segített a sikeres harmadik kísérleteknél is. A két napos versenyzés alatt nagyon jól éreztem magam itt az Olimpiai stadionban.”

800 m

A délután első programja, a férfiak 20 km-es gyaloglása London történelmi városrészében, a St.James parknál került lebonyolításra. A jól előkészített olimpiai helyszínen nagy iramban kezdett a mezőny, köztük a magyar színeket képviselő 23 éves Helebrandt Máté is.

A tavalyi utánpótlás EB ötödik helyezettje végig jó tempóban teljesítette a távot és 1;23:32 ó. időeredménnyel, eddigi legjobbjával 32. helyen ért célba/ 56 induló.

„- Álmomban sem gondoltam, hogy az első olimpiámon ennyire jól fog sikerülni a gyaloglás – mondta közvetlenül a verseny után a Nyírsuli atlétája. - Eredetileg a legjobban körül szerettem volna menni, de végül 40 másodperces egyéni csúcsjavítással értem célba.

A rajtlistán 54. eredményem volt, ehhez képest a középmezőnyben végeztem és rangos gyaloglót sikerült megelőznöm. A hangulat fantasztikus volt, félelmetes volt átélni, ahogy szurkoltak az emberek.

20 km gyaloglás

Ilyen buzdítás mellett nem is tudtam volna lassabban menni, szinte toltak a pályán. Ehhez hasonló légkörben még nem versenyeztem. Az elején, mikor nyolc perc körüli kört mentünk, kicsit megijedtem, hogy ez a végén visszaüt, de nem fáradtam el úgy, mint máskor – sőt még maradt is bennem.

A pálya nagyon jó volt – ám menet közben a Buckingham palotából nem sokat láttam. Az időjárásra sem lehetett panasz. Életem eddigi legjobb versenye volt!”

Vasárnap délben a maratonista lányoké London belvárosa/rajt:11,00 h. A 118 induló között rajtol Erdélyi Zsófi, Kálovics Anikó és Rakonczai Bea. Este a kalapácsvetés döntőjében nyolcadik dobóként lép a körbe Pars Krisztián/ London 20,20 h. (ml)