Esős maraton Londonban

Rakonczai Bea, Erdélyi Zsófia és Kálovics Anikó a harmadik harmadban / EredményekMa este Pars Krisztián a kalapácsdöntőben!   /   Rajtlista

London12Az eső foglalta keretbe a női maratonfutók olimpiai versenyét. Szakadó esőben rajtoltak és hasonló időjárásban futottak be.

A versenyt az etióp Tiki Gelana nyerte / 2;23:07 ó – olimpiai csúcs – úgy, hogy az utolsó kilométeren sikerült ellépnie a négyfős élboly többi tagjától.

A 118 futónő között rajtolt három magyar atlétanő is, akik keményen küzdve az égi áldással, végig a mezőny harmadik harmadában helyezkedtek el.

A táv felénél Erdélyi Zsófia /1;17:50 – Kálovics Anikó/1;18:16 – Rakonczai Bea/1;19:01  volt közöttük a sorrend.

A verseny második részében ez változott , a célba Rakonczai Bea érkezett legjobb magyarként/ 85.-2;41:20  - majd Erdélyi Zsófia/92.-2;44:45 és Kálovics Anikó/95. – 2;45:55  követte Őt.

Rakonczai Bea: - Az elképzelésemet véghezvittem, sikerült a körülményekhez képest jó erőbeosztással futnom. Nagyon, nagyon elfáradtam és szörnyű idő volt.

A vége, az utolsó kör második fele már eléggé nehézen ment. Edzőmmel, György Rolanddal egy nehéz felkészülésen vagyunk túl. Elégedett vagyok, örülök, hogy sikerült teljesíteni a távot.

Rakonczai Bea

Erdélyi Zsófia: - Terveim szerint egyéni csúcsot szerettem volna elérni. Az elejét nagyon elfutottam, ez volt a harmadik maratonom, még nincs kellő tapasztalatom.

A második kör már nagyon rosszul esett, de a hajrára még feléledtem. Nem vagyok elégedett.

Erdélyi Zsófi

Kálovics Anikó: - Már az első kör végén éreztem egy holtpontot. Nehéz volt, mert a gyomrom nem volt jó, mozgás szervi problémák is előjöttek, úgyhogy "kaptam" mindent.

Örülök, hogy sikerült végig futni a távot - feladni semmiképpen nem akartam -, nagyon elégedett vagyok.

Kálovics Anikó

Az esti programban, az Olimpiai stadionban magyar részről egyedül  Pars Krisztián lép pályára. Nem kisebb versenyen, mint a kalapácsvetés olimpiai döntőjében! Időpontja: 20,20 h – magyarországi idő szerint: 21,20 h.

Hétfőn dálelőtt 10,45-kor selejtez súlylökésben Márton Anita/ szint: 18,90 ill, lj 12. - 11,06-kor rajtol Kazi Tamás a 800 méter harmadik előfutamában. Továbbjut a futamok 1-3 és a 3 lj. idő. (ml)