Szenior atléták Európa bajnoksága

Kiváló magyar dobóeredmények Németországban  /  Eredmények  -  Fényképek

Benes Magdolna aranyérmesAugusztus 16-25. között a németországi Zittauban, illetve két szomszédos lengyel és cseh településen, Zgorzelecben és Hrádek nad Nisouban rendezték meg a szenior atléták Európa-bajnokságát.

A több ezer résztvevő között 51 magyar atléta is szerepelt, jó néhányan kimagasló eredménnyel.

A versenyek zömét Zittau remek szabadidő-központjában, a Weinau-park korszerű atlétikai stadionjában rendezték. A németek nagy erőket mozgósítottak nemcsak a verseny színvonalas megszervezésére, de arra is, hogy minden számban és korosztályban minél több versenyzőt indítsanak.

A nagy német fölény ellenére néhány versenyszámban kiválóan szerepeltek a magyarok:

7 első, 7 második és 3 harmadik helyezéssel az éremtáblázat közepén végeztünk. Dobóatlétáink kimagasló eredményekkel öregbítették a magyar atlétika hírnevét. Benes Magdolna (W55) kalapácsvetésben (41,47m) és nehéz kalapáccsal is győzött.

Nagy fölénnyel végzett az első helyen a kalapácsvető Fábián Zoltán (M40, 66,03m) és a diszkoszvető Benczenleitner Ottó (M45, 49,66m). A diszkoszvetők 40 évesek korcsoportjában Bognár Szabolcs 49,32 méterrel, a gerelyhajító Benczenleitnerné Preisinger Ágnes (W35) 42,95 méterrel győzött.

Bodnár Gábor a célban

A 100 méteres síkfutók 55 évesek csoportjában Bodnár Gábor finn, német és francia versenyzők előtt ért el első helyezést (12,12 mp). Színvonalas küzdelemben második lett a hármasugró Körösi István, a kalapácsvető Lezsák Balázs, a rúdugró Kurunczi Zoltán, Kertészné Szentesi Éva gerelyhajító. 3000 akadályon Szász Mihály és két kitűnő maratonfutónk, Sebestyén Zoltán és Nagy Gyöngyike is ezüstérmet nyert. Harmadik helyen végzett remek kalapácsvetőnk, Bozsa Lajos, a megbízható Bodnár Gábor (200m) és maratonon Essó András.

Az Európa-bajnokságot számos hangulatos program kísérte. Találkozhattunk így a német atlétika egykori csillagával, Heike Drechslerrel, aki szívesen emlékezett budapesti élményeire. Írta és fényképezte Danyi József