Taktikai küzdelmek az Európa bajnokságon

Fedett EB - péntek délután

"atletika log torino- Jól esett a futás, de azért elfáradtam" - mondta klubtársa pályára lépése előtt a délelőtt magyar siker embere, Minczér Albert.  A 800 méter harmadik előfutamában rajtoló Takács Dávid egy lassú (400 m: 62,08), helyezkedési tüskékkel tarkított taktikai versenybe került, az ott elért harmadik helyével és idejével nem jutott tovább (1:54,45).
Dornbach Ildikó szakmai igazgató felemásnak, de összességében elfogadhatónak értékelte a látottakat:"- számunkra kiemelkedett a mai napból  Minczér Albert teljesítménye. Öröm volt látni, ahogy megcsinálta, amit most tud és ez már egy Európa bajnokságon nagy dolog. Izgalommal várjuk a holnapi döntőt.  Baji Balázs futása technikailag nem volt tökéletes, de élete első felnőtt világversenyén igen keményen, agresszívan futott.

Van jövője. A rendkívül lassú nyolcszáz méteres előfutamban Takács Dávid életveszélyes taktikát választott, ez sajnos nem jött be. Márton Anita versenyzésén nem nagyon tudok szépíteni, idén ennél mindíg jobbakat lökött. Valami megoldást kell találni, hogy nagy versenyen is hozza azt, amit tud."
A szakvezető elmondta még, hogy a csapat jó körülmények között lakik, a  szervezés elfogadható,
dobogóra épített versenypályához kell alkalmazkodnia a mezőnynek.
.

Az első napon négy döntő szerepelt műsoron. A férfi 60 gátat az ismét magára találó korábban 110 gáton világbajnok Ladji Doucouré (FRA) nyerte, azonos eredménnyel a címvédő Gregory Sedoc-al (NED - 7,55). A nőknél három bajnokot is hírdettek. Új országos csúccsal nyerte a női 60 gátat  Eline Berings (BEL - 7,92 ); első dobásával győzött Petra Lammert (GER - 19,66m; a világ idei legjobbja) súlylökésben  és hétpróbában 4761 ponttal állhatott fel  a dobogó legfelső fokára Anna Bogdanova (RUS).

A szombati nap szintén izgalmas a számunkra. 11,30-kor huszonhárom dobó közül 13. indulóként selejtez súlylökésben Kürthy Lajos. A szint 19,60 m., vagy a legjobb nyolc eredmény. Délután 1500 méteren szintén 23 induló rajtol (15,50 h). Bene Barna az első, Szemeti Péter a második előfutamban indul. Döntőbe jut futamonként az első három és a további három legjobb időeredmény. Az izgalmak fokozásaként 17,15 h a 3000 méteres férfi síkfutás döntőjének rajtja, a 12 legjobb futó között Minczér Alberttel. A mieink Dornbach Ildikó elmondása alapján jó hangulatban várják versenyeiket, a 3000 méteres döntő  taktikai lehetőségei között nem kizárt, hogy az előfutaméhoz hasonló gyorsuló versenyben kell helyt állnia döntősünknek.

Magyarországon a verseny 18,00 órától, felvételről tekinthető meg az Eurosporton.