Megkezdődött a téli idény

Bécs – Pozsony – Albuquerque – Budapest – Szombathely – Bonyhád  /  Eredmények

becs_130119/lgy„- A bécsi fedett pályás versenyeknek mindig egy különös, jó hangulata van – számolt be Lengyák György az idénynyitóról. -  Így volt ez most is.

Az útviszonyok miatt a benevezett magyarok közül nem érkezett meg mindenki, de a rajthoz álltak közül többen nagyon jól kezdtek.

Kaptur Éva 60 m- en 7,55- el másodikként ért célba, majd a 200 m- en egyéni csúccsal győzött/ 24,11 mp. 800-on a junior Kéri Bianka 2:08,20-as szép egyéni csúccsal rajt – cél győzelmet aratott. Kása Tibor 200 m- en a 21 (!) futamból a legjobb időt érte el/ 21,72 mp.

Ezen a távon még ki kell emelni a 18 éves Móricz Bálint/ 22,02 mp harmadik helyezését és a 15 éves Tóth Áron/ 23,22 mp eredményét. Takács Dávid végig a győztes osztrák versenyző nyomában 1:49,88-al a harmadik lett. Ezen a helyen végzett a 400-as Kovács Zoltán is, akinek a 48,19 szintén jó fedett pályás kezdés.

Dobogós helyet ért el még Szögi István háromezer méteren/ 8:24,80 p., a fiatal szombathelyi hármasugró Bartalos Dávid/ 13,82 m - mindketten fedett pályán egyéni csúcsot teljesítettek. Szintén bronzérmes helyen fejezte be a négyszáz métert Kálmán Csenge/ 57,47 mp.”

Takács Dávid távközben/lgy

Stupián Anikó, a veszprémiek mestere idei első versenyük után elégedetten nyilatkozta:

„- Kéri Bianka, ha legalább az elején segítették volna, még egy kicsit jobbat is futhatott volna, 4oo m-en fog igazán jót elérni hamarosan. Örülök, mert Takács Dávid is nagyon jól kezdte a fedett pályás szezont, hiszen két éve már nem futott 1:50 alatt. Dicséret illeti Szögi Pistát is bátor futásáért.”

„- Kaptur Évától 60 m-en, titokban 7,50 alatti eredményt vártam, de elégedett vagyok, mert a 200 m- en egyedül futva is egyén csúcsot ért el. A hosszú sérülésből felépült Dani fiamat még nem indítottam el, és valószínűleg csak egyszer fog futni a fedett szezonban, de ő is szépen nyeri vissza régi formáját” – mondta a verseny után a gödöllőiek edzője, Karlik Pál. (lgy)

Eredmények    .    Fotóalbum/ LGY     .     Videók/ LGY

Kása Tibor és Kovács Zoltán/lgyVeszprémiek/lgy

Pénteken, a zord időjárási körülmények ellenére is több magyar fiatal elindult Pozsonyban, az Elán csarnokban rendezett junior és ifjúsági fedett pályás versenyen.

A hat első hely közül öt a Bercsényi DSE Győr/ Sorok Klaudia 60/7,87 – Szabó Krisztina T/561 és H/11,17 – Kószás Kriszta 1000/3:05,17 – 4x200 leány , egy a Budaörsi DSE/ Siposhegyi Zsolt 800/2:05,97  atlétái nevéhez fűződik. (ml)

Eredmények     .     Galéria, honlap

Az Egyesült Államokban tanuló Szabó Barbara Albuquerque-ben 186 cm-rel győzött magasugrásban.

Eredmények, honlap

A rúdugrók Syma csarnok-beli második felmérő versenyén/01.17.  a férfiaknál nagy fölénnyel győzött Szabó Dezső (BHSE), aki újabb 14 cm-rel javította meg fedett pályás egyéni csúcsát: 525 cm. A további sorrend: Kéri Tamás (Ikarus BSE) 465 cm és holtversenyben Fülöp Róbert (KSI), Kiss Attila (KSI) 445 cm.

A női versenyben azonos sorrend alakult ki mint egy hete. Szabó Diána (BHSE) 385 cm/ecs. Siskó Zsófia (BHSE) 375 cm/ecs., Kiss Réka (BHSE) 325 cm. A versenyen 34 rúdugró vett részt. (csgy)

A dunántúli kemény tél sem zavarta a Dobó SE atlétáit, amiről a Téli dobósorozatuk első fordulójáról készült jegyzőkönyv is tanúskodik. „- Le a kalappal a gyerekek előtt! Ilyen hideg, zord időben is sok egyéni csúcs született!” – mondta Németh Zsolt, a szakosztály vezetője.

Eredmények

„- A szűkös téli pályaversenyzési lehetőségeit bővítendő került megrendezésre január 16-án a serdülő, ifi és junior korosztály részére az új év első versenye a bonyhádi atlétikai csarnokban – tájékoztatta a honlapot Scheidler Géza.

-  A hét közepén megrendezett versenyen Tatabánya, Budapest, Székesfehérvár, Kaposvár, Szekszárd, Tamási, Pécs, Mohács és Bonyhád egyesületei versenyeztek. Népes mezőny jött össze, ami azt bizonyítja, hogy hiteles szakemberek hívó szavára fiataljaink szívesen sportolnak, versenyeznek. Reméljük, a lehetőség tovább segíti az éves felkészülést.”  (schg)