Kiváló eredmények Torinóban

Fedett EB - szombat délután
Minczér jól küzdött
Minczér Albert OB 09A délelőtti kiváló Kürthy produkció után a figyelem a távfutók felé irányult. A szombati program második felében először Bene Barna lépett pályára 1500 méteren, aki jól kezdett, de a táv felénél váratlanul lelassult – mint később elmondta: erős légzési problémái voltak – így a várttól elmaradva 3:57,13 –at futott . A második futamban indult Szemeti Péter 3:49,65-ös idővel futamában nyolcadikként ért célba. A kilences döntőbe jutáshoz helyezéssel 3:43,02 , idővel 3:41,96 mp kellett.
Negyed hatkor rajtolt a férfi 3000 méter tizenkét indulója, köztük
Minczér Albert, a VEDAC futója. A három spanyol és három brit versenyzőt is soraiban tudó mezőnynek a szigetországiak, majd a honfitárs Mo Farah diktálta az igen erős tempót. A 2:33-as ezreket futó volt junior Európa bajnok és felnőtt mezei EB aranyérmes végig az élen futva, bajnoki csúccsal nyert (7:40,17).

Az erős iramú versenyben – öten is 7:50 alatt értek célba ! – Minczér Albert próbált kontaktusban maradni a mezőnnyel, de végül 8:10,55 percet futva a 12. helyen végzett.

Dornbach Ildikó szakmai igazgató a ma történtekről:”- a nap fénypontja Kürthy Lajos biztos döntőbe jutása volt. Kellő önbizalommal készül a döntőre, bizakodó és úgy látom megfelelően helyén kezeli a döntőbe jutás tényét. Délután Chambers fedett VB Valencia 08három futónk volt érdekelt, köztük döntős is. Megitélésem szerint Minczér Albert jól futott, jól küzdött. A kemény iramot futó mezőny végén helyezkedett. A számára még gyors iramban törvényszerű volt, hogy elfáradt.A versenyt végig küzdötte, döntőbe jutása dicséretes.

Bene Barnával váratlan dolog történt. Jól indult, jól helyezkedett, okosan futott. A táv fele körül elkezdett  rosszul mozogni, erősen leszakadt. Nem értettük a lelátón. A verseny után Barna elmondta, olyan nehezen tudott levegőt venni, mintha ráültek volna a tüdejére. Ilyet ifi korában érzett utoljára. Otthon sürgősen utána kell nézni a problémának. Szemeti Petiről tudtuk, hogy  állapota alapján kb. mit várhatunk. Január végén betegség gátolta, abból javult fel február végére. Tanulni jött a jövő érdekében és érdemes volt elhozni. Az igen nehéz futam felénél elfáradt. Egy lüktető, lökdösődő versenybe került és ezt próbálta megoldani."

Nyolc döntő szerepelt a nap műsorán, a győztesek kiváló eredményekkel állhattak fel a bajnoki dobogóra. A világ idei legjobbjával győzött férfi 400 méteren Johan Wissman (45,89); hármasugrásban a házigazdák örömére Fabrizio Donato (17,59) és női távolban Ksenija Balta (687). Esélyeshez méltóan győzött magasugrásban Ivan Ukhov (232), további orosz győztesek: női 400 m Antonia Krivosapka (51,18), 1500 m Anna Alminova (4:07,76) és rúdugrás Júlia Golubcsikova (475). A férfi 3000 m döntőjéről már fentebb szóltunk. A nap szenzációja volt Dwain Chambers nagy futása a 60 méter elődöntőjében. A pályán kívüli problémáival is az érdeklődés középpontjában levő brit sprinter 6,42 mp-vel Európa csúcsot futott.

A Fedett pályás Európa bajnokság vasárnapján, a döntők napján egy versenyző révén érdekelt a magyar atlétika is. A súlylökés fináléjába ötödik helyen bekerült Kürthy Lajos 15,20 h-kor kezdi meg élete első felnőtt világverseny döntőjét. A sorsolás szerint nyolcadikként áll a dobókörbe. Idei legjobbja 19,96 m, döntőbe az ötödik legjobb eredménnyel, 19,85 m-el került.