Bajnoki cím balszerencsével

Fedett pályás hétpróba bajnokság

Szabó Attila DSCSzabó Attila, aki épphogy lemaradt a fedett EB meghívásról, jó eredményekkel nyerte meg a magyar  bajnokságot hétpróbában. A kétnapos verseny során 5623 pontot gyűjtött. Részeredményei: 7,04-727-14,98-194-8,0/kézi-450-3:00,61. A 60 gát kellemetlen közjátéka volt, hogy nem indult el az eletromos mérés, így kézi idő került (kiegészítő számítással) a pontértékhez. Második helyen klubtársa, a szintén debreceni Skoumal Péter végzett (5486 p.), harmadikként Kasper István állhatott fel a dobogóra (4991 p.).

Szabó Attila: "- Az első nap nagyon jól sikerült, közel az egyéni csúcsomhoz. Magasban idei legjobbamat ugrottam. Néztem is a torinói részeredményeket, az ottani nyolcadik helyre jó lett volna. Ma reggel érzésem szerint nagyon jól gátaztam, szerintem egyéni volt, de nem indult el az óra. Rúddal beállítotam a legjobbamat és végül 100 ponttal maradtam el a linzi eredményemtől.

Sajnálom a gátat, ez lelkileg megviselt, Zsivoczky Attilade küzdöttem, mert azzal a céllal indultam az OB-nak, hogy mit tudtam volna az EB-n. Ezzel együtt a téli idény bizakodással tölt el nyárra."
A juniorok versenyét Pál Robin nyerte (4968 p.), megelőzve Kmetty Tamást és Fajoyomi Viktort. Az ifjúsági bajnokságon 4309 ponttal Hódosi Máté győzött.

A  versenyszám hazai legjobbja, a sérülésből lábadozó Zsivoczky Attila így kommentálta a látottakat: "- Szabó Attila jó formában volt, sajnos ez a gát probléma rányomta bélyegét a második napra. Szerintem legalább 70 pontot veszített. Tudom, hogy ennél jobbat szeretett volna csinálni, mindkét nap jól küzdött."
Arra a kérdésre, hogy őmaga hogy van, Zsivoczky Attila elmondta:  műtéte után
eddig kerékpározott, futószalagon edzett. Bokája még enyhén érzékeny. Hétfőn fog először pályán repülőzni.