Országos csúcs hat órás futásban

Ultrafutó hírek /  Mellékletek

Lubics Szilvia, a magyar ultrafutás jelenlegi legeredményesebb női versenyzője új országos csúccsal győzött az elmúlt hétvégén Ausztriában, egy 1900 méteres körpályán rendezett 6 órás futóversenyen: 76,6 km.

"- Az elmúlt időszak mindkét 6 órás versenyem csak edzés volt, próbálgatom a körözést, a frissítési stratégiát. Az év fő versenye ugyanis a 24 órás VB lesz május 11-én.”

– nyilatkozta Lubics Szilvia, akit csak egy férfi tudott megelőzni az 100 fős mezőnyben, így összetettben a második helyet szerezte meg.(terepsport.hu)

Lubics Szilvia/terepsport.hu

..........

Zabari János,aTFSE-A-Tomsport versenyzője március 24-én a horvátországi Zagreb-Csazma futóversenyen rendkívül kellemetlen időjárási körülmények között ért első helyen célba.

A havas, esős, szeles, és hideg időben a 61,350 km-es távot 4:08:38 alatt teljesítette, és magabiztos rajt-cél győzelmet aratott szlovén és horvát ellenfelekkel szemben.  Mellékletek

Steib Péter/Szufla-A-Tomsport, a BSI 4 napos Balaton Szupermaraton versenyén,a naponkénti első helyezéseivel abszolút győztesként,13:12:21-es idővel megvédte tavalyi elsőségét. (ultra hírekEredmények

Németh Csaba/Mammut Pro Team a harmadik helyen, míg Tóth Csaba a tizennegyedik helyen végzett az olaszországi Toiranoban megrendezett Maremontana terepfutó viadalon.

A versenyt 47 km hosszú nehéz sziklás terepen rendezték, 2900 m szintemelkedéssel. A rendezők hóvihar és a jegesedés miatt a versenyt leállították, így csak a mezőny eleje teljesítette a teljes távot. ( terepsport.hu )