Kulcsár Gergely 75 éves

Kulcsár Gergely olimpiai ezüstérem 1964Születésnapján örömmel és elismeréssel köszönti háromszoros olimpiai dobogós gerelyhajítóját  a magyar atlétika!Kulcsár Gergely  hetvenöt éves. Korának kiváló atlétáját a hazai és a nemzetközi sporttársadalom a legmegbízhatóbb versenyzőként tartotta számon. Sikereit tehetsége, szorgalma, küzdő képessége mellett annak is köszönhette, hogy tétversenyen mindig felül tudta múlni önmagát.Négy olimpiai szereplése alkalmával háromszor állt a győzelmi dobogón ! Tokióban második, előtte Rómában és utána  Mexikóban harmadik volt. Főiskolai világbajnok, Európa válogatott. A kontinens bajnokságán négyszer volt döntős, ebből kétszer  bronzérmes. A magyar dobók közül elsőként jutott túl a 80 méteren. A gerelyhajítás világhírű professzorának,  Koltai Jenőnek tanácsára kezdett atlétizálni. Az eredményes nemzetközi  szereplés mellett 12-szer  nyert magyar bajnokságot, 55 alkalommal képviselte a magyar színeket.

Aktív versenyzői pályafutás után testnevelő tanárként dolgozott, majd az Orvostudományi Egyetem, később a TF  adjunktusa lett, vezette a válogatott dobó szakágát, s  hosszú éveken át szövetségi kapitányként irányította a kuvaiti válogatott edzéseit.   A versenyeket, edzéseket máig is rendszeresen  látogató, a hozzáfordulóknak mindig segítő  Kulcsár Gergelynek tisztelettel  gratulál az atléta család.
Kulcsár GergelyFotók: 100 év atlétika