Baji Balázs jó futása Birminghamben

dl_13Grand Prix dogogón a Biacsi-ikrek  /  Eredmények

Baji Balázs  az ötödik helyen végzett a birminghami atlétikai Gyémánt Liga-verseny 110 méteres gátfutásában. A 24 éves futó – kalandos utazás után - a selejtezőben 13.45 másodperces eredményt elérve, futamából harmadikként biztosította helyét a döntőben, ahol többek között a világcsúcstartó, olimpiai bajnok amerikai Aries Merritt és a 2009-es világbajnok barbadosi Ryan Brathwaite is ott volt a rajtnál.A fináléban a békéscsabai sprinter kiválóan futott, s úgy tűnt, még dobogós helyre is lehet esélye, ám végül a lengyel Artur Noga és a francia Pascal Martinot-Lagarde ért célba hamarabb, így ötödik lett. A versenyt Brathwaite nyerte 13.13 másodperces idővel a nemrég még sérüléssel bajlódó Merritt (13.22 mp) előtt. Baji Balázs 13.39 másodperces eredménnyel ért célba, ami egyéni csúcs lenne, ám a hátszél 2,6 méter/másodperces  volt, s ez nagyobb a megengedettnél.

A birminghami viadalon a legjobb versenyt a férfi magasugrók produkálták: az ukrán Bohdan Bondarenko kiváló formában ugrott, egyetlen hibát sem követett el, 2,33 méteres egyéni rekordját kétszer is megjavítva, 2.36 méterrel győzött. Mögötte az olimpiai ezüstérmes amerikai Erik Kynard lett a második 2.34 méterrel úgy, hogy 2.31-en és 2.34-en is harmadikra jutott át.

Női 200 méteren a 100 méter kétszeres olimpiai bajnoka, a távon londoni ezüstérmes jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce (22.72 mp) meglepetésre a nigériai Blessing Okagbare (22.55 mp). mögött végzett. (MTI alapján)     Eredmények

Értékes  ezüst- és bronzérmet szereztek a Biacsi-ikrek a szintén Birminghamben rendezett 1500 méteres síkfutásban, a para-atlétikai Grand Prix-versenyen. A testvéreket csak a szám világcsúcstartója, a londoni paralimpiai bajnok lengyel Barbara Niewiedzal előzte meg.A magyar testvérpár közül a londoni paralimpián bronzérmes Ilona lett a második, míg Bernadett harmadikként ért célba. Birminghamben a tavalyi londoni játékok sztárjainak többsége rajthoz állt. A viadal jól szolgálta a felkészülést a szűk három hét múlva kezdődő lyoni para-világbajnokságra. (forrás: mob.hu)