A dobogó és a negyedik hely története

A csütörtök Kazanyban  /  Nehéz nap Tamperében

Kazany-2013/mefsCsütörtökök délelőtt a népes számú közönség csak két szám miatt gyűlt össze a kazanyi atlétika stadionban.  Az Universiade atlétikai versenyein hétpróbázók a távolugrással folytatták a küzdelmeiket és utánuk pedig a férfi távolugrók selejteztek.  Jó volt látni, hogy az igencsak szűkös program ellenére szép számú néző kísérte figyelemmel a versenyeket.

Zsivoczky-Farkas Györgyi kitűnő első nap után ott folytatta, ahol előző nap abbahagyta.  Távolugásban elsőre 6.32 cm-es új egyéni csúcsot ért el.  Ezen a további ugrásai során már nem tudott javítani.

A délutáni programban a gerelyhajítás következett, a második csoportban Györgyivel. Ez azt jelentette, hogy a távolugrás után sok idő állt rendelkezésre. Ezért a faluba visszatérve nyugodt körülmények között tudott pihenni és felkészülni a hatodik versenyszámra.

A hétpróba gerelyhajítás közben rendezték a férfi 800m elődöntőit, ahol érdelkeltek voltunk Gutema Emánuel révén.  Az első futamban igen erős iramot diktáltak és már ott látszott, hogy a nehéz lesz a döntőbe kerülés.  Emánuel végig jól helyezkedett a második futamban, de a viszonylagosan gyenge kezdés miatt nem volt esélye a nála több másodperccel jobb egyéni csúccsal rendelkező futók ellen és ötödikként ért be a célba/1:51,09 p.

Zsivoczky-Farkas Györgyi Kazanyban/mefs

Eközben Györgyi megint egyéni csúccsal rukkolt elő.  49.23 m-re repítette a szert és ezzel bebiztosította helyét a dobogón, mert riválisainak ez a szám nem sikerült jól.

A gerelyhajítás után egyből kezdődött a női súlylökés döntője.  Márton Anita a második sorozatban 17.92 métert lökött.  Ilyen eredményt még nem produkált világverseny döntőjében, ami már önmagában érmet érdemelt volna.  Az 5. sorozatig a 3. helyen állt, amikor is a chilei versenyző 4 cm-rel túlszárnyalta.

Anita az utolsó két sorozatban mindent megtett, hogy visszaszerezze a bronzérmes pozíciót.  A hatodik sorozatban, elmondása szerint egy kicsit lecsúszott a kezéről a golyó.  Ennek ellenére 17.70-ig repült a szer.  Sajnos ez nem volt elég az éremhez, Anita a 4. helyen végzett.  A verseny után nagyon el volt keseredve, de örül, hogy stabil sorozatot lökött és ez kedvező lehet a  moszkvai világbajnokságra.

Márton Anita a londoni olimpián/mti

A nap záró száma a hétpróbázók 800 m-es futása volt.  Györgyi a harmadik helyen állt hat szám után, mindössze 8 ponttal lemaradva a második lett hétpróbázótól.  A futásba mindent beleadott, de a hosszú, két napos verseny a szokásosnál is többet kivett belőle és 2:17.26-os idővel ért célba, így a harmadik helyen végzett.  Egyéni csúcsát 201 ponttal szárnyalta túl/ 6269 p.  A verseny után nagyon fáradtan, de annál is boldogabban azt mondta, hogy jó formában érezte magát, de erre az eredményre még ő maga sem számított.  Zsivoczky Attila beszámolója

Eredmények/ Időrend    .    Tudósítás az Universiaderól/ mob.hu

„- Nem a legszerencsésebb napon vagyunk túl az U23 EB-n – jelentkezett csütörtökön este Tamperéből Igaz Bálint. – A tízpróbában indult két versenyzőnk sajnos megsérült; Hódosi Máté a térdhajlatban érezte, hogy szakadás közeli állapotban van; majd Fajoyomi Viktor a magasugrás közben lépett rosszul és a jobb bokájában szenvedett szalag sérülést.

Öröm az ürömben  a továbbjutások és az egyéni csúcsok.  Pénteken folytatódnak a selejtezők és a női 10.000m döntőjében Czebei Rékáért szoríthatunk.”