Javában zajlik a hegyifutó idény

Versenyek három szintéren /  Melléklet, eredményekkel

Mozgalmas hétvégét tudnak maguk mögött a nemzetközi versenyeken elindult magyar hegyifutók. Bulgáriában Hegyifutó EB-n, Franciaországban ifjúsági VB-n, Svájcban maraton versenyen vettek részt a sportág művelői.

A svájci Zermattban  rendezték meg a „világ legszebb maratonijának” is beharangozott, 2000 m szinttel tarkított versenyt, amelyen Merényi Tímea harmadikként ért célba/3;57:19,8 ó.  A 2000 m szint mellett, 440 m lejtő is volt. A cél 2500m-en, míg a rajt 1100m-en volt.

Bulgáriában  az elmúlt hétvégén rendezték meg a 12. Hegyifutó EB-t. A felnőtt nőknél Kodzsagogov Zsaklin az 52., Papp Csilla 57., Nagy Csilla pedig 61. helyen ért célba. Csapatban a magyar női válogatott a 13. a rangsorban. A felnőtt férfiaknál Pelsőczy Attila 61. helyével bizonyult a legjobb magyarnak. Gerlei Tamás sajnos nem volt teljesen egészséges/ 69. , míg Urbán Máté a 72. befutó volt. Csapatban 18. helyezés. U20as korosztályban a leányoknál voltunk érdekeltek Dawson Yolanda révén/ 37. hely

Nyolcadik alkalommal került megrendezésre a 16-17 évesek Hegyifutó Világbajnoksága, az International WMRA Youth Cup. A versenynek ideális természeti környezetével a franciaországi Gap városa adott otthont. Ezen a versenyen első alkalommal szerepelt magyar csapat és a főcél a tapasztalatszerzés volt. A pályabejárás során kiderült, hogy a szervezők igen nehéz terepviszonyokkal rendelkező és kicsit bonyolult nyomvonalú pályát jelöltek ki.

A legjobb eredményt Somogyi Anett érte el: 24. helyen végzett, két perccel lemaradva az első helyezettől. Ladányi Fruzsina 29., Szabó Krisztina 32., Horváth Kármen 36. lett. Csapatban a lányok a 11. helyen zártak. A fiúknál 27:12-vel Teőke Ágoston az előkelő 17. helyet szerezte meg. Kovács Olivér 41., Dömötör Kristóf Mihály 43.-ként futott be. Ezekkel a helyezésekkel a magyar fiú csapat, megelőzve Németország és Írország válogatottjait, a 11. helyet szerezte meg a rangsorban. A világbajnokság abszolút nyertese a török csapat lett, akik mindkét nemben egyénileg és csapatban is elvitték a képzeletbeli pálmát.