Edzői szemmel

Emlékezetes első nap Utrechtben  /  Eredmények  -  Honlap   -  Fényképek  -  Videó

eyof1/fr„- Bácskai Zsófia már első dobásával megnyerte a versenyt – foglalta össze az atléták számára nagyon jól kezdődött EYOF első napját Farkas Roland. -  Ő nyerte az Európai Ifjúsági Olimpiai fesztivál első érmét. Legnagyobb a második kísérlete volt, de izgulni már nem kellett – annak ellenére, hogy az elején nem indultak jól a dolgok.

Nem akarták engedni a saját szer használatát és csak egy bemelegítő dobás lehetett, ám Zsófit ez sem zavarta meg a győzelem elérésében. Közben zajlott a 100 méteres selejtező, ahol Szabó Dániel kissé elaludva a rajtnál harmadikként ért célba, de egyéni csúcsot futva bekerült a döntőbe.

Egy időben zajlott a távolugrás,  a 2000 m akadály és a diszkosz selejtezője. Lesti Diána második ugrása már bíztató volt, de sajnos harmadik kísérletre nem tudott javítani.

Halász Bence viszont az első sorozat első dobójaként rögtön biztosította helyét a döntőben/ 54,96 m.

Közben elrajtoltak Tóth Lili Annáék. A 2000 akadályon indult 15 éves Lili nagyon okos versenyzést mutatott. 1000 méter után az élre ált és innen már nem engedte ki kezéből a győzelmet. A többiekkel szemben a futótudáson kívül a jobb akadályvétele volt a döntő.

A nap végén dr. Nagy Zsigmond csapatvezető, az olimpiai hagyományoknak megfelelően egész csapat előtt köszöntötte az érmeseket és a rajthoz állt versenyzőket. Kedden megkezdi versenyzését Schmidtka Vince távolugrásban, Zarnóczai Zalán 3000 méteren, Kovács Emma magasugrásba és Süli Richárd 800 méteren. A nap végén pedig a 100 méteres döntőben szurkolhatunk Szabó Dánielnek.” (fr)