Elsőre egyéni csúcs

Pénteken négy magyar döntős és búcsú az EYOF-tól  /  Eredmények  -  Időrend  -   Fotók

Halász Bence második aranya/frCsütörtökön ismét egy izgalmakkal teli nap elé néztünk Utrechtben - jelentkezett az EYOF színhelyéről Farkas Roland. -  Elsőként Kovács Emma magasugrásban és Halász Bence diszkoszvetésben kezdte meg a döntőjét. Bence most más forgatókönyvet talált ki, mint a kalapácsvetésben. Kezdésre rögtön egyéni csúcsot dobott, és ezzel végül megnyerte a versenyt és elsőként duplázott a magyar csapatból.

Emma, - aki eddigi legjobbját ugorva fejezte be versenyét - már a bemelegítéskor izgalmakat okozott, amikor szólt, hogy gond van, mert a szobában maradt a rajtszáma. Szerencsére ott volt velünk Tóth Lili Anna, aki azt a bevezetésre meghozta.

A súlylökés nagyon kiélezett versenyt hozott. Bácskai Zsófia volt második, harmadik, és végül a negyedik helyet szerezte meg. A gerelyhajítás döntőjében, ahol elég erős hátszél volt, Prima Balázs szeretett volna dobogóra kerülni, ami sajnos nem sikerült, ő is negyedik lett.

Ezután a 4x100-as váltónk következett. A fiúk/ Nagy Csaba Olivér - Schmidtka Vince - Szabó Dániel - Pálmai Márk   nagyon szépen megoldották a feladatot, és futamgyőztesként bejutottak a pénteki döntőbe, ahol az 5-ös pályán futhatnak.

eyof_13/kovacs aniko, mob.hu

A váltó után rohantunk a kosárlabdás lányoknak szurkolni. Este Dr. Nagy Zsigmond  csapatvezető ismét köszöntötte az aznap szerepelt sportolókat.

A záró napon Ferenczi Melinda, Schmidtka Vince, Kis Réka és a 4x100 méteres váltó döntőzik. A többiek szurkolnak délelőtt a kézilabdás, majd a kosaras hölgyeknek, illetve megnézzük a férfi tornaverseny szerenkénti fináléit.14,30-kor pedig a magyar sportolók az atlétika pályára jönnek ki, hogy szurkolhassanak döntőseinknek. Este ünnepséggel búcsúzunk az EYOF-tól és a várostól. (fr)