Az első nap a junior EB-n

Rieti, július 18.  /  Eredmények  -  Időrend   -   Fotóalbum

rieti2013A hosszúra nyúlt első nap és a távolságok miatti fokozottabb időhiány miatt telefonon sikerült kapcsolatba lépni Lengyák Györggyel, a junior EB-n részt vevő magyar csapat szakmai vezetőjével.„- A tegnap délelőtti program nyitásaként nagyon örültünk Lengyel Marianna egyéni csúcsot hozó gyaloglásának – kezdte a gyors összefoglalót a szakvezető. – Biztosan dobott Pásztor Bence kalapáccsal, súlyban  Rakovszky Tibi legjobbjával, Simon Péter biztos szinttel jutott az esti fináléba.

Móricz Bálint is abszolválta az első kört négyszázon. Tekintettel arra, hogy a szállásunk nagyon messze van, úgy döntöttünk, a délutánra továbbjutók kint maradnak a pályán. A pihenésre egy zsúfolt sátor állt rendelkezésre. Kértünk ebédcsomagot, amely két eléggé kemény szendvicsből állt – ezzel voltak el estig pl. a súlylökő döntősök.

A szintén délután elődöntőző Móricz Bálint  is, akinek elmondása szerint a második futásnál elfogyott az ereje. A délután ismét „fellépők” teljesítményei mögött a pályán eltöltött „pihenést” is be kell számítani.

juneb_1njuneb_1n

Volt egy nagy vihar is Rietiben, amely megtépázta a férfi magasugró selejtezőt is. Félbeszakadt, a folytatás után 212 cm-nél be is fejeződött. A mieink közül Gerencsér Ádám volt, aki jobban visszarázódott a selejtezőbe, a vele azonos magasságot teljesítő Jankovics Dániel nem jutott tovább/208 cm. Jóval több, mint két órát tartott ez a verseny.

A gerely selejtezőben a még ifjúsági korú Rivasz-Tóth Norbert „bejött, felszívta magát, kidobta a szert és csomagolt”. A jó időeredménnyel kiesett 1500-as futónk, Kovács Benjámin, a bezárástól való félelem miatt szinte végig a kettes pályán futott.

juneb_13

Rakovszky Tibor  súlylökő nyolcadik helye után Tóth Áron hatodikat szerzett 10000 méteren. Társával, Szögi Istvánnal óvatosan kezdtek, majd Áron a táv második felében fokozatosan feljőve, jó hajrával szerezte meg az értékes helyezést. A versenyt nagy fölénnyel nyerte a kenyai születésű török Ali Kaya/28:31,16 p -  az eső utáni párás meleg sokakat feladásra kényszerített.

Hétpróbázóink szépen versenyeztek csütörtökön, egyéni csúcsokat értek el. Egyedül a magasugrásuk nem sikerült úgy, ahogy várható volt. Bízunk a jó folytatásban.” (ml)

Eredmények/ Időrend     .    Fotóalbum, új képekkel/ Lengyák György      .     Honlap

Videó közvetítés az EA honlapján     .      Az Eurosport csatornán délutánonként látható a verseny